Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


BAŞKENT OSB YÖNETİMİNDEN, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI SN. MUSTAFA VARANK’A ZİYARET [22.02.2021]

Güncelleme:23 Şubat 2021

Başkent OSB, “Geleceğin Sanayi Kenti” mottosuyla yola çıktığı günden bu yana koyduğu hedefler doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. Projeleriyle ilgili olarak çalışmalarına devam eden bölgemiz, Başkanımız Şadi Türk ve beraberinde Yönetim Kurulu Başkanvekilimiz Mehmet Ergin, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Atakan Yalçınkaya, Murat Onur Sevinç ve Bölge Müdürümüz İsmet Üstündağ eşliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’a ziyarette bulundular.

Ziyaretimiz de bölgemiz gelişimine katkı sağlayacak yeni projeler görüşülerek, pandemi sürecinde dahi durmayan bölge yatırımlarımız hakkında Sn. Bakanımıza bilgi aktarımı yapıldı. Dinamik yapısıyla yenilikçi projelerin peşinde olan Başkent OSB, hızla geleceğe hazırlanmaya devam ediyor.

BAŞKAN ŞADİ TÜRK VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ SAHADA İNCELEMELERDE BULUNDU [29.12.2020]

Güncelleme:29 Aralık 2020

Bölgemiz hızla gelişirken, Başkent OSB yönetimi de saha gezileriyle incelemelerde bulunmaya devam ediyor.

Başkan Şadi Türk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bölgeyi adım adım gezerek, biten ve hala ilerleme aşamasında olan projeleri yerinde inceledi.  Gezi esnasında bölgemize yönelik gelişim süreci ele alınarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Başkent Ankara’nın en gözde yatırım yerlerinden biri olan Başkent OSB’nin yatırım avantajlarının günden güne geliştiği ve yaşayan bir OSB olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediği gözlendi. Gezi de Başkan Şadi Türk ve Yönetim Kurulu Üyeleri esnaf ziyaretinde bulunmayı da ihmal etmedi. Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk, esnafla sohbetinde, pandemi sürecinin nasıl geçtiğini sordu. Aldığı cevaplar bölgemizin bu süreci, beklenenin aksine olumlu atlattığı yönünde oldu. Bu da bir kez daha Başkent OSB’nin zorluklardan güçlenerek çıktığını gözler önüne serdi.

BAŞKENT OSB YENİLİK MERKEZİ SANAYİCİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ [18.12.2020]

Güncelleme:24 Aralık 2020

Dijital Çağ her alanda gücünü gösterirken, teknolojinin gerisinde kalanlar yok olmaya mahkum oluyorlar. Başta sanayi üretimi olmak üzere her sektör kendi iç ve dış dengelerini, bugün ve gelecek rotasını buna göre şekillendirmeye çalışıyor. Biz de Başkent OSB olarak, sadece teknolojik değil; yenilik gereken her alanda kendimizi ve bölgemizi geliştirme gayretindeyiz. 

Bu anlamda, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca desteklenen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) iş birliğiyle yürütülen “OSB’lerde Teknoloji Geliştirme Projesi” kapsamında bölgemizde “Yenilik Merkezi” kurulması için harekete geçilmiştir.

Başkent OSB Yenilik Merkezi kurulması konusunda sıkı bir çalışma yöneten bölgemiz de Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) yetkililerince, temel hususlarla ilgili katılımcımızın görüşlerinin alınması amacıyla Başkent OSB Yenilik Merkezi Sanayici Çalıştayı düzenlenmiştir. Yapılan sunumlarla katılımcılarımız bilgilendirilirken,  çalıştay, soru, öneri ve görüş bildirimleriyle devam etmiştir.

BAŞKENT OSB YÖNETİMİ MANSUR YAVAŞ’I ZİYARET ETTİ [11.11.2020]

Güncelleme:12 Kasım 2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi TÜRK, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Zeki TOPDEMİR ve Bölge Müdürü İsmet ÜSTÜNDAĞ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret ettiler ve bölgemize katkı sağlayacak hizmetler hakkında görüşüldü.

DSİ GENEL MÜDÜRÜ ZİYARETİMİZ [09.11.2020]

Güncelleme:11 Kasım 2020

Başkent OSB çalışmalarına hızla devam ederken ziyaret rotasında bulunan görüşmelerde hızını kaybetmeden sürmektedir. Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi TÜRK, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Zeki TOPDEMİR ve Bölge Müdürümüz İsmet ÜSTÜNDAĞ, DSİ Genel Müdürü Kaya YILDIZ’ı ziyarette bulunarak, işbirlikleri ve yeni projeler hakkında OSB gelişim süreçlerine katkı sağlamak için bir araya geldiler.

“AR-GE HARCAMALARINA GÖRE EN BÜYÜK 500 ŞİRKET” İÇİNDE BAŞKENT OSB BAŞARISI

Güncelleme:26 Ekim 2020

Başkent OSB, her alanda olduğu gibi katılımcılarıyla birlikte büyümeye ve başarı listelerine girmeye devam ediyor. İhracatcihaber.com’un haber yaptığı, Turkishtime Ekonomi ve İş Dünyası Portalı tarafından hazırlanan “2019 Ar-ge Harcamalarına Göre En Büyük 500 Şirket” araştırmasında Başkent OSB katılımcıları da yerini aldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şadi TÜRK’ün başkanlığını yaptığı ŞA-RA Enerji İnş. Tic. ve San. A.Ş. ve katılımcılarımızdan Aselsan Elektronik San. ve Tic. A.Ş, Havelsan Hava Elektronik San. ve Tic. A.Ş, Abdulkadir ÖZCAN Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş, Katmerciler Araç Üstü Ekipman San. ve Tic. A.Ş liste de boy göstererek Başkent OSB’yi bir kez daha gururlandırdılar.

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR’DAN SÜRPRİZ ZİYARET! [14.10.2020]

Güncelleme:15 Ekim 2020

Bölgemizi sürpriz bir şekilde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan KARALAR ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şadi TÜRK, Sn. Zeydan KARALAR’a bölgemiz hakkında bilgiler aktardı. Tanıtım filmimizle de detaylar görsel olarak sunularak Sn. KARALAR’ın tüm soruları cevaplandı.

Sn. KARALAR, Başkent OSB’yi ve çalışmalarını beğeniyle takip ettiğini ve sunulan tabloları görünce, projelerini takdir ettiğini dile getirdi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. TÜRK ise bölgemizin kurulduğu günden bu yana gelişim sürecini Sn. KARALAR ile paylaşarak hem devam eden hem de gerçekleştirilmesi planlanan projelerden bahsetti.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI SAYIN MUSTAFA VARANK BAŞKENT OSB’DE! [06.10.2020]

Güncelleme:07 Ekim 2020

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK Başkent Organize Sanayi Bölgesi’ne ziyarette bulundu. Sayın Bakanımız, ziyaret rotasında Başkent OSB içerisinde yer alan Kalyon Güneş Teknolojileri Üretim A.Ş. ve Centurion Pharma İlaç Sanayi tesislerini gezdi.

Ziyaret sırasında Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK, üretimden Ar-ge’ye, yeni geliştirilen ürünlerden, dünya çapında ilgi gören tüm gelişmeler hakkında sunum ve tesis gezileriyle bilgilendirildi.

Bölgemiz Yönetim Kurulu’ndan Ahmet Zeki TOPDEMİR, Atilla ALAKUŞ ve Bölge Müdürümüz İsmet ÜSTÜNDAĞ da geziye katılım sağlayarak Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’a eşlik ederek değerlendirmelerde bulundular.

SİNCAN BELEDİYE BAŞKANI SN. MURAT ERCAN’IN BAŞKENT OSB ZİYARETİ [22.09.2020]

Güncelleme:23 Eylül 2020

Sincan Belediye Başkanı Sayın Murat Ercan bölgemizi ziyaret etti. Başkanımız Sn. Şadi TÜRK ve Yöneyim Kurulumuz tarafından ağırlanan Sincan Belediye Başkanı Sayın Murat Ercan ile yapılan görüşmelerde hizmet güçlendirme adına yapılabilecek proje ve işbirlikleri görüşüldü.

‘’OSB’LERDE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME PROJESİ’’ ‘NİN AÇILIŞ TOPLANTISI BÖLGEMİZDE GERÇEKLEŞTİ.

Güncelleme:21 Ağustos 2020

Başkanımız Şadi Türk’ün ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP ‘nin ortak yürüttüğü ‘’OSB’lerde Teknoloji Geliştirme Projesi’’ nin açılış toplantısı bölgemizde gerçekleşti.

Gerçekleştirilen toplantıya Başkanımız Şadi Türk ile Yönetim Kurulu Üyemiz İsmail Arda Şengeç, Bölge Müdürü İsmet Üstündağ, Bölge Müdür Yard. Sevda Güvenç ve Projeler ve Kalite Birimimizden Dilara Danacı katılırken, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Ofisi Doç. Dr. Mehmet Cansız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Orhan Kılınç, Ulusal Plan, Program ve Stratejiler Dairesi Başkanlığı Uzman Burak Reis Sat ile UNDP Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme Portföy Yöneticisi Pelin Rodoplu katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’ndan Doç. Dr. Mehmet Cansız üzerinde çalışılan ve bölgemizin pilot bölge seçildiği projenin katılımcılara katkısı, sürdürülebilir hale gelebilmesi için yapılması gerekenleri ve daha birçok detayı Bölge Yönetimimiz ile paylaştı. Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Orhan Kılınç Bölgemizin proje için önemli bir konumda olduğundan bahsetti.

Açılış toplantısının ardından Proje ekibi katılımcı ziyaretlerine başladılar.

Sonraki yazılar »