Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


BAŞKANIMIZ ŞADİ TÜRK, ANKARA KALKINMA AJANSI YÖNETİMİNDE!

Güncelleme:18 Nisan 2019

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan Başkent OSB’nin ve en büyük sanayi kuruluşlarından ŞA-RA Enerjinin Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi.

İş dünyasının en başarılı isimlerinden biri olarak anılan ve düzgün duruş, düzgün çalışma prensibini benimseyen Şadi Türk, Ankara’nın ve ülkemizin gelişmesi için çalışmaya, emek vermeye pek çok farklı kolda olduğu gibi Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi olarak da devam edecektir.

‘’Ankara’yı ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan küresel bir başkente dönüştürecek kalkınma stratejilerinin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde öncü olmak’’ Vizyonu ile yola çıkan Ankara Kalkınma Ajansı, Sürdürülebilir bölgesel kalkınmayı hızlandırmak ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla; bölgeye yönelik stratejiler geliştirmek, destekler vermek, işbirliği ve koordinasyon sağlamak, izleme ve değerlendirme ile tanıtım ve iletişim faaliyetlerini yürütmek misyonu ile çalışmalarına devam etmektedir.

BAŞKENT OSB 15. OLAĞAN GENEL KURULU [06.04.2019]

Güncelleme:06 Nisan 2019

6 Nisan Cumartesi Günü Başkent OSB 15. Olağan genel Kurulu gerçekleşti. Katılımcıların yoğun ilgisi ve desteği ile her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde geçen Genel Kurul ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk oy birliği ile Başkanlık görevine devam ediyor.

2018 yılının başarılar ile dolu faaliyetlerinin sunumunun yapılarak 2019 için projelerin paylaşıldığı Genel Kurulda, Açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk; ”15. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu önemli çünkü kurulduğu zamandan itibaren genel Kurul gerçekleştiren nadir OSB’lerden biriyiz. 2018 yılı hepimiz için zordu. Özellikle ikinci yarısı ekonomik anlamda ciddi bir sıkıntı ile geçti. Başkent OSB’nin diğer alanlardan farkı krizlere rağmen hiç birimizin yere düşmemesi oldu diyebiliriz. Bu da işimizi doğru yaptığımızı gösterir. Hepinizden Allah razı olsun işinizi doğru yaptığınız için sanayimize, ülkemize ve bölgemize zeval getirmediğiniz için. Her zaman gururla söylüyorum Başkent OSB, kendine has tarzı ile yatırımcıları ile uyum içinde bir yapı sergiliyor. 2018 yılında ne olursa olsun biz ülkemiz için çalışmaya devam ettik, birlik ve beraberlik içinde geçirdiğimiz nice yıllarımız olması dileğiyle.’’  Diyerek 2018 yılını anlatan faaliyet raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

Öneri ve taleplerin de dinlendiği toplantı da Bölgenin gelişmesi için neler yapılabileceği de konuşuldu.

 

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA MESAJI

Güncelleme:18 Mart 2019

18 Mart Çanakkale Zaferi Vatan sevgisi, fedakarlık, birlik beraberlik ve cesaret ile yazılmış bir destandır! Bu unutulmaz zaferi bize kazandıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Bu vatan size minnettardır!

Şadi Türk
Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MANSUR YAVAŞ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ [12.02.2019]

Güncelleme:12 Şubat 2019

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Mansur Yavaş, beraberinde bulunan heyet eşliğinde Bölgemizi ziyarete gelerek; bölge katılımcılarımız, sanayi havzamızda yer alan Organize Sanayi Bölgeleri ve sanayiciler ile tanıştı. Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk’ten Bölgemiz ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, Konferans salonunda sanayiciler ile buluşan Yavaş, bir tanışma konuşması gerçekleştirerek ardın da kendisine gelen soruları yanıtladı ve Ankara ile ilgili projelerinden bahsetti.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ [23.01.2019]

Güncelleme:23 Ocak 2019

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberinde bulunan heyet eşliğinde Bölgemizi ziyarete gelerek katılımcılarımız ile tanıştı. Yönetim kurulu Başkanımız Şadi Türk’ten Bölgemiz ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, Konferans salonunda katılımcılar ile buluşan Akşener, Başkent OSB hakkında övgü dolu sözler söyleyerek bir tanışma konuşması gerçekleştirdi ardın da kendisine gelen soruları yanıtladı.

ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ [20.11.2018]

Güncelleme:20 Kasım 2018

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk, beraberinde bulunan Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz; Mehmet Ergin, Ahmet Zeki Topdemir, Sırrı Yetkin, Ali Gök ile Başkent OSB Bölge Müdürü İsmet Üstündağ eşliğinde Ankara Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini sundu.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Güncelleme:27 Ekim 2018

Milletimizin, vatanımızın şanlı ve şerefli tarihinin en güzel imzasıdır Cumhuriyet. Türk milletinin; tüm dünyaya ulusal egemenliğini göğsünü gere gere gösterdiği, birlik ve beraberliğinin duruşu olan Cumhuriyet aynı zamanda bağımsızlık ve hürriyetinden de asla taviz vermeyeceğinin en büyük göstergesidir.

Yaşanılan bütün zorluklara rağmen vatan ve istiklal sevgisinden asla vazgeçmeyen milletimiz, gönülden inancı, azim ve kararlılığı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde bu zafere kavuşmuştur. Bu vatan, bu millet her zaman birlik, beraberlik ve bütünlük içinde her sıkıntıya göğüs gerecek, daima yaşayacaktır.

Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, İstiklalimizi kazanmamız için bu vatan için can veren tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, saygı ve minnetlerimi sunuyorum.

‘’Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.’’Mustafa Kemal Atatürk

 

Şadi Türk
Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı

TÜRK EXİMBANK BAŞKENT OSB’Yİ BİLGİLENDİRDİ! [21.09.2018]

Güncelleme:21 Eylül 2018

ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetleri finanse etmek amacıyla kurulmuş olan Türk Eximbank; kredi, sigorta ve garanti programlarını imalatçı, imalatçı/ihracatçı ve ihracatçı firmalarımıza tanıtabilmek, Banka programlarında son dönemde gerçekleştirilen yenilikler ile mevzuat değişikliklerini de anlatabilmek hedeflenmek için bölge müdürlüğümüzde “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 

Genel Müdür Adnan Yıldırımın da bizzat katıldığı ve katılımcı firmalarımızı yaptığı sunum ile bilgilendirdiği toplantıya ilgi oldukça yoğun oldu.

 

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk’ün bölge hakkındaki bilgilendirmeleri sonrasında sunumunu gerçekleştiren Yıldırım, Başkent OSB katılımcılarının sorularını cevapladı.

 

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ [12.09.2018]

Güncelleme:09 Eylül 2018

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayiciye yönelik 16 maddelik destek paketi kapsamında ithal ara mallarının yerlileştirilmesiyle ilgili bir program dahilinde çalıştıklarını belirterek, “Hangi ürünleri nasıl yerlileştirebiliriz, ne tip katkılarla bu ürünlerin Türkiye’de üretilmesini sağlayabiliriz? Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Temelli’deki Başkent Organize Sanayi Bölgesini (Başkent OSB) ziyaret eden Varank, OSB Başkanı Şadi Türk’ten sanayicilerin taleplerine ilişkin bilgi aldı. Daha sonra asansör alanında yerli üretim yapan bir firmayı gezen Varank, burada çalışanlarla sohbet etti.

İncelemelerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Varank, sanayicilerin sorunlarını dinlemek ve Bakanlık olarak onlara nasıl yardımcı olabileceklerini belirlemek amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkent OSB’nin, Ankara’nın ve Türkiye’nin önemli sanayi bölgeleri arasında yer aldığını dile getiren Varank, bölgede faal olan 250 firma bünyesinde 10 binden fazla kişinin çalıştığını ifade etti.

Ziyaret ettikleri asansör firmasının 60 ülkeye ihracat yaptığını anlatan Varank, söz konusu üretim tesisinin ithalatı önleyici ürün üretmesi açısından önemine dikkati çekti.

Varank, sanayiciye destek verilmesi amacıyla hazırlanan 16 maddelik paketteki son durum hakkındaki bir soru üzerine şu değerlendirmede bulundu:

“16 maddelik paketten çoğunu hayata geçirdik. Üzerinde çalıştığımız kısımlar var. Özellikle ithal ara mallarının yerlileştirilmesiyle ilgili bir program dahilinde çalışıyoruz. Hangi ürünleri nasıl yerlileştirebiliriz, ne tip katkılarla bu ürünlerin Türkiye’de üretilmesini sağlayabiliriz? Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. OSB’lerdeki arazilerin bedelsiz tahsisi ile ilgili bir çalışmamız var. Sanayicilerimiz yatırımlarına devam etsin, en azından arsa konusunda sıkıntı çekmesin ki hızlıca ilerleyebilsin istiyoruz. Diğer maddelerle ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah ilan ettiğimiz 16 maddeyi hızla tamamlayacağız.”

Bakan Varank, akaryakıt ve LPG tankı ile taşıt camları üreten iki firmayı da ziyaret ederek, işçilerle öğle yemeği yedi.

Varank’ın ziyareti, bölge katılımcılarıyla gerçekleştirilen istişare toplantısıyla sona erdi.

 

 

AA / Sanayi.gov.tr

 

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ [02.08.2018]

Güncelleme:02 Ağustos 2018

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevine başlayan başlayan Mustafa Varank’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bölgemiz  hakkında bilgi alan Mustafa Varank Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette Bakan yardımcısı olarak göreve atanan ve Sınai Faaliyet Kolu’nun bağlı olduğu Hasan Büyüyükdede’de bulunuyordu. Bölge bilgilerini oldukça dikkatle ve ilgiyle dinleyen Mustafa Varank, en kısa sürede Başkent OSB’yi ziyaret etmeye çalışacağını belirtti.

Sonraki yazılar »