UMMAN HEYETİ BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Güncelleme:11 Eylül 2014

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcileri Fatih Ünal ve Alparslan Akkurt eşliğinde Umman El-Dahiliye Şehri Belediyeler ve Su Yolları Genel Müdürü Nasır Bin Ali El-Siyabi, Jeoloji Genel Müdürü Salim Bin Hasayık El-Makbili, Lojistik Genel Müdürü Salim Al-hatmi  ve Umman Büyükelçiliği temsilcisi Muhammed Sipahioğlu  9 Eylül 2014 salı günü Bölgemizi ziyaret ettiler. Heyet Başkent OSB Bölge Müdürü İsmet Üstündağ ve Bölge Müdür Yardımcısı Sevda Güvenç tarafından karşılandı.  Bölge Tanıtım filmi izlendikten sonra Başkent OSB ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Ardından bölgemiz firmalarından Abdulkadir Özcan Oto. Lastik  Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret eden heyet  teşekkürlerini sunarak bölgemizden ayrıldı.BAŞKENT OSB GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

Güncelleme:07 Ağustos 2014

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, bölge katılımcıları için geleneksel olarak düzenlenen  iftar yemeğine ev sahipliği yaptı. Şahhane Restaurant’ta gerçekleşen iftar yemeği iş adamları ve sanayici bürokratları bir araya getirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk ve ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Hacettepe Üniversitesi Teknokent Başkanı Doç. Dr. Halis Bilge, Hacettepe Üniversitesi  Teknokent Başkan Yardımcılarının da bulunduğu  yemekte misafirler, Başkent OSB  Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk ve Başkent OSB Yönetimi tarafından karşılandı.  Müezzinin canlı ezan okumasıyla başlanan iftar yemeği, tasavvuf müziği eşliğinde semazen gösterisiyle devam etti. Yemek sonunda konuşma yapan Başkan Türk, amaçlarının mevcut tesisleri iyileştirerek yeni yapılacak tesislerinde yüksek teknolojiye uygun olarak düzenlenmesini planlamak olduğunu belirtti. Başkan Türk’ün ardından konuşma yapan ASO Başkanı Özdebir “Başkent OSB sadece bir sanayi şehri değil, aynı zamanda sosyal ve ticari bir sanayi kentidir. Öncelikle Başkan Şadi Türk’ü ve huzurunuzda tüm yönetimi kutluyorum.” dedi.

KREDİ GARANTİ FONU VE TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Güncelleme:26 Haziran 2014

26 Haziran 2014 Perşembe Günü Saat 14:00’da Başkent OSB Bölge Müdürlüğü binasında gerçekleşen toplantıda;

Kredi Garanti Fonu Kurumu Kurumsal Pazarlama ve Tanıtım Müdürlüğü Yöneticisi Bilsay Onur CENGİZ  tarafından,  kuruluş yapısı ve firmalara sağlanacak kefalet uygulamaları, Başkent OSB katılımcılarına tahsisli arsalar üzerine inşa edilecek işyeri yatırımlarının finansmanındaki katkılarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Ardından Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank) Ankara Bölge Müdürü Funda BAYDAR ihracat yapan firmalara yönelik kredi ve sigorta programları tanıtımını kapsayan sunumu gerçekleştirdi.

Katılımcılarımızın soru ve cevaplarının ardından sonlanan toplantının sunumlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu’nun sunumu

Türk Eximbank’ın sunumu

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN ŞADİ TÜRK’ÜN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI ŞA-RA GROUP; TÜRKİYE’NİN 500 SANAYİ KURULUŞU LİSTESİNDE HIZLA YÜKSELİYOR.

Güncelleme:26 Haziran 2014Yönetim Kurulu başkanımız Sayın Şadi TÜRK’ün Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı ŞA-RA Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu – 2013” listesinde geçen yıla göre 94 sıra yükselerek 239. sırada yer aldı.

BAŞKENT OSB’DEN BİR İLK ATIKSU ARITMA TESİSİMİZ AÇILDI.

Güncelleme:19 Haziran 2014

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Aralık 2003 tarihinde ilk tuğlayı koyarak temelini attığı “Geleceğin Sanayi Kenti” sloganıyla yola çıkan Başkent Organize Sanayi Bölgesi, “Geleceğe ve Geleceğin Sanayicisine” yatırım yapmaya devam ediyor. Başkent OSB bir ilke imza atarak hayati önem taşıyan Ankara’nın ilk Konvansiyonel Atıksu Arıtma Tesisi’ni 16 Haziran Pazartesi günü hizmete geçirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk,  Aso Başkanı Nurettin Özdebir, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç’un katılımıyla gerçekleşen Başkent OSB Atıksu Arıtma Tesisi açılışında Bakan Işık önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işık, Başkent OSB Atıksu Arıtma Tesisinde yaptığı konuşmasında; tesisin Ankara’daki OSB içindeki ilk Atık Su Arıtma Tesisi olduğunu belirterek, Başkent OSB Arıtma tesisi devreye girince günlük 5 bin metre küp su arıtacak ve yine Ankara çayına bırakacak. Bu tesisin diğer OSB ‘lere örnek olması gerektiğini söyledi. Sanayinin Türkiye için önemini belirterek “Sanayi denilince Türkiye ‘de dünyaya örnek olan OSB modelleri var. Başkent OSB’de bunlardan birisidir. Pek çok gelişmekte olan OSB modelimizi biz paylaşıyoruz.” dedi.

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SN. ŞADİ TÜRK, MANİSA VALİSİ SN. ABDURRAHMAN SAVAŞ’A TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ

Güncelleme:20 Mayıs 2014

REKABETÇİ “MAKİNE” VE “MALZEME” SEKTÖRLERİ İÇİN STRATEJİ GELİŞTİRME PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Güncelleme:20 Mayıs 2014

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Rekabetçi “Makine” ve “Malzeme” Sektörleri İçin Strateji Geliştirme Projesi Hacettepe Üniversitesi ile işbirliği yapılarak tamamlandı. 13 Mayıs 2014 Salı günü proje sonuç raporu paylaşım toplantısı yapıldı.

Toplantıya; Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif ŞAYIK, Kalkınma Ajansı Uzmanları, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem SARAÇ, Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi Genel Müdürü İlhan AKÇAL, Merkez Uzmanları ve proje ekibi ile birlikte, Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şadi TÜRK, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda ayrıca bölgede faaliyette bulunan ve proje kapsamına alınan sanayi kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı. Hacettepe Üniversitesi Endüstri Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özgür ÜNVER’in proje çalışmaları ile ilgili yaptığı sunumun ardından görüşlerini bildiren katılımcılarımız, Proje sonuç raporunda belirlenen sorunların çözümüne ilişkin stratejilerin uygulamaya geçirilmesi gerektiği üzerinde durarak görev alan ekibe teşekkür ettiler.

10. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI.

Güncelleme:20 Mayıs 2014

Başkent Organize Sanayi Bölgesi 10. Olağan Genel Kurul Toplantısını, 10 Mayıs 2014 Cumartesi Günü Bölge Müdürlüğü İdari Binasında gerçekleştirdi.

Yönetim kurulu başkanı Sayın Şadi Türk’ün yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşundan sonra başkanlık divanı oluşturuldu. Başkanlık divanın oluşmasından sonra faaliyet raporunu okuyan ve katılımcılardan gelen soruları yanıtlayan Başkent OSB Başkanı Şadi Türk, 2014 yılına dair planladıkları faaliyetlerden bahsetti.

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından değerli Katılımcılarımızla yenilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

FRANSIZ KALKINMA AJANSI TÜRKİYE TEMSİLCİLERİNDEN BAŞKENT OSB’YE ZİYARET

Güncelleme:19 Nisan 2014

AFD-Fransız Kalkınma Ajansı’ndan AFD Enerji Odak Noktası Sürdürülebilir Enerji Ve Ulaşım Bölümü Kıdemli Proje Yöneticisi Christian De GROMARD, Sürdürülebilir Enerji Ve Taşıma Bölünme Proje Yöneticisi Arthur HONORE, Türkiye Müdür Yardımcısı Laetitia DUFAY, AFD Proje Sorumlusu Antoine CABASSU, PROPARCO Türkiye Temsilcisi Guillaume BARBEROUSSE ve beraberindeki heyet 16 Nisan 2014 Çarşamba günü Bölgemizi ziyaret ettiler. Heyet Denetim Kurulu Üyesi Sırrı YETKİN, Bölge Müdürü İsmet ÜSTÜNDAĞ ve Bölge Müdür Yardımcısı Sevda GÜVENÇ tarafından karşılandı. AFD-Fransız Kalkınma Ajansı, Başkent OSB Bölgesini yakından tanımak, su, yenilenebilir enerji, toplu taşıma ve inşaat altyapı konularında bölgemizden bilgi almak amacıyla gelmiş olup, kendi bünyelerinde verdikleri kredi destekleri hakkında da bilgilendirme yapmışlardır. AFD-Fransız Kalkınma Ajansı yetkilileri Başkent OSB tanıtım filmini izledikten ve merak ettikleri konularda Bölge Müdürü İsmet ÜSTÜNDAĞ ‘dan bilgi aldıktan sonra; memnuniyetlerini ve teşekkürlerini sunarak bölgemizden ayrıldılar.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞINDAN BÖLGEMİZE ZİYARET

Güncelleme:10 Nisan 2014

Ankara’da ki OSB’ler içinde ilk ve tek olma özelliğini koruyan Başkent OSB Konvansiyonel Arıtma Tesisimiz Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, Orman ve Şehircilik Müsteşar Yardımcısı Bahattin Kaptan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halil İbrahim Metin ve Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Vicdan Karakaya  tarafından ziyaret edildi. 8 Nisan 2014 Salı günü gerçekleşen ziyarette misafirlerimiz, Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk ve Yönetim Kurulu tarafından karşılandı. Başkent OSB Atıksu Arıtma tesisi ve projesini yakından takip eden Sedat Kadıoğlu projenin sadece Başkent OSB için değil, evsel atıkları da arındırması sebebiyle çevre için ve Ankara için faydalı olacağını ifade etti. Arıtma tesisimizin inşaatını Başkan Türk ile gezen Kadıoğlu tesisin çalışmalarının gayet güzel devam ettiğini en kısa sürede tam kapasite faaliyete geçmesini beklediklerini söyledi.

Sonraki yazılar »