BAŞKENT OSB 12. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI. [16.03.2016]

Güncelleme:16 Nisan 2016

Türk “Tempolu ve yoğun bir yıl geride bıraktık”

“Ankara Başkent OSB ile Sanayileşti”

Kendi kendini yönetmede öncü ve örnek Başkent Organize Sanayi Bölgesi 12. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı.

Başkent OSB Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleşen genel kurula katılımcıların ilgisi yoğun oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan heyetine başkan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığı’na  Ali Akın Özel, üyeliklere Öncel Mocan ve Burak Kocaman seçilip yerini aldı.

Divanın oluşumunun ardında Başkent OSB Başkanı Şadi Türk, kürsüye gelerek 2015 yılı faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Yoğun ve tempolu bir yılı geride bıraktıklarını” anlatan Türk, “Dünyada yoğun ve tempolu bir çalışma sürüyor. O tempoya ayak uydurmazsak geriye düşeriz. O nedenle sürekli tempolu çalışmak zorundayız. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip etmek zorundayız”dedi.

Şadi Türk, Başkent OSB’nin sürekli farklı organizasyonlar içinde olduğunu, bu özelliği nedeniyle hep öncü olduklarını ve öncü olmanın kendilerine yüklediği sorumlulukla hareket ettiklerini ifade etti.

Türk, şunları söyledi:

“Allah’a şükürler olsun, kimseye muhtaç olmadan kendi kaynaklarımızla, kendi insan gücümüzle bütün projelerimizi gerçekleştirdik. Bunu yaparken de, katılımcılarımıza fazla bir yük vermedik. Sıkıntıya sokmadık.

Tabi bu projeleri gerçekleştirirken tek vücut hareket ettik. Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz, çalışma arkadaşlarımız uyum içinde olağanüstü çaba gösteriyor. Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz kendi işlerini aksatma pahasına buraya katkı yapıyorlar. Yönetimdeki arkadaşlarım ile çalışanlarımıza bu fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Varlığımız Ankara Sanayisi İçin Önemli

Başkent OSB’nin varlığının Ankara sanayisi için çok önemli olduğunu anlatan Şadi Türk, “Biz Başkent OSB’nin temellerini atarken, henüz Ankara’da sanayiden söz edilmiyordu. Sanayi merdiven altındaydı. Bizim öncülüğümüzde bugün Ankara’da  faaliyette bulunan 500′e yakın sanayi tesisi var. Ankara’da sanayinin ateşini biz yaktık, ”dedi.

Başkent OSB’nin hayata geçirdiği projelerin bugün hazırlanmış projeler olmadığını yıllar önce Başkent OSB’nin temelleri atılırken planlandığını anlatan Türk, bölgede faaliyet gösteren ilk OSB olmanın da getirdiği bazı yükümlülükler olduğunu anlattı. Bu nedenle bazı projeleri düşünüldüğünden daha erken hayata geçirdiğini anlatan Başkent OSB Başkanı Şadi Türk, sadece 2015 yılında gerçekleştirilen bazı önemli projeleri şöyle sıraladı:

“     – Arıtma tesisi. Ankara’da OSB’ler içinde konvansiyonel özelliği olan tek arıtma tesisidir.

-        Meslek Yüksek Okulu binamızı tamamladık. 2015-2016 yılında öğrenci alımına başlayacaktık. Ancak partnerimiz üniversitenin son anda vazgeçmesi nedeniyle öğrenime başlayamadık. Bu yıl kendimize partner olarak yeni bir üniversite seçtik. Protokol yaptık. İnşallah bu yıl eğitim öğretim başlayacak.

-        Mesleki Eğitim Merkezi binamızı tamamladık. Faaliyete girdi. 2016-2017 öğrenci kayıtları da başladı.

-        Türkiye’nin en büyük ve mimari özelliğiyle de dikkat çeken camilerinden birini bölgemizde yaptık. Bu bölgede sadece Malıköy içinde küçük bir cami vardı. Hem bölgemizin ihtiyacını karşılayamıyordu, hem de mesafe nedeniyle gidiş geliş zaman kaybına neden oluyordu. Camimizin faaliyete geçmesiyle katılımcılarımız zaman kaybetmeden ibadetlerini yerine getirebiliyorlar.

-        II. etabın altyapısı ve istinat duvarları tümüyle bitti. Orada da sanayi tesisleri yükselmeye başladı.”

Şimdi sıra; Lojistik Merkezinde…

Şadi Türk, bu yıl, gündeminin en önemli maddesinin Başkent OSB’nin demiryollarıyla sınır alanda gerçekleştirmeyi planladığı Demiryolu Lojistik Merkezi’ni kurulması olduğunu söyledi. Bu çerçevede ilgililerle yoğun bir çalışma mesaisine girdiklerini anlatan Türk, bu projenin hayata geçmesiyle Ankara sanayisinin rekabette önemli bir avantaj sağlayacağını  ifade etti.

Şadi Türk, “Başkent OSB’nin yıllardan beri kanayan yarası olan yol” sorununu çözülmeye başlandığını, Bölgeyi Eskişehir Kara Yolu’na bağlayan 6 km yolun yapılmaya başlandığını, yıl içinde tümüyle hizmete gireceğini söyledi. İstanbul Yolunu Başkent OSB üzerinden Eskişehir Yoluna bağlayacak kara yolunun ihale aşamasında sözleşmede yaşanan sorunun aşılması halinde önümüzdeki birkaç yıl  içinde faaliyete geçeceğini ifade eden Şadi Türk, “Bir kaç yıl içinde yol konusunda bir sıkıntımız kalmayacak”dedi.

Ziyaret Rekoru

Türk, Türkiye’nin ve Dünya’nın her tarafından çeşitli kesimlerden heyetlerin Başkent OSB’ni ziyaret ettiğini, Başkent OSB yönetiminin de çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulunarak bölgeyi tanıttığını söyledi. “Ziyaretlerde de örnek bir bölge oldu” diyen Şadi Türk, hedefe ulaşabilmek için sürekli organize ve dinamik olmak gerektiğini  ifade etti:

Şadi Türk, 2015 yılı faaliyetlerini özetle şöyle anlattı:

İnşaat İmar

Programda öngörülen II. Etap parsel düzeltmesi, kazı, dolgu ve taş istinat duvarı yapımı tamamlandı.

Nakliyede katılımcılarımıza avantaj sağlayacak olan demiryolu taşımacılığının ilk adımı olan yükleme boşaltma istasyonu ile ilgili kamulaştırmalar devam etmektedir. Ardından lojistik merkezi yapım çalışmaları başlanacak.

Eskişehir Karayolunu Bölgemize bağlayan çift şeritli 35 m genişlikteki yolun yapımı tamamlanmak üzere.

Bölge içinde trafik kazalarının önlenmesi için trafik uyarı levhaları konuldu, hız kesme kasisiler yapıldı.

Arsa payı karşılığı 24 adet iş yerinin yapımı tamamlandı, kullanma izin belgeleri düzenlendi.

Mekanik işler

Katılımcılarımıza diğer OSB katılımcılarına göre 1/3 oranında daha ucuz su  sağladık.

Katılımcılara tüketim miktarlarına bakılmadan serbest tüketici fiyatından gaz kullandırıyoruz.

Arızalara anında müdahale için 7/24 hizmet veriyoruz.

Katılımcılarımıza yüzde 9 oranında daha ucuz elektrik veriyoruz.

Elektrik kesintilerini en az seviyeye indirmek için TEİAŞ Temelli Trafo Merkezinden 4 devre OG kablo çekildi. DM’ler arasında ring sağlanması işi yapıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Arıtma tesisi için Gürültü ve Emisyon izin muafiyeti ve geçici faaliyet belgesi alındı.

Endüstriyel Atık Yönetim Planı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından onaylandı.

Kullanma suyu numuneleri alınarak bakteriyolojik ve kimyasal analizleri yapıldı.

Katılımcı ilişkileri

Bölgemizde faaliyet gösteren katılımcılara ziyaretler yapılarak sorun ve talepler yerinde tespit edilerek, çözüm sağlandı.

Yurt içinden ve yurt dışından gelen ziyaretçilere bölge hakkında brifing veridi. İlgi alanlarına göre tesislerde inceleme yapıldı.

Eğitim

Başkent OSB’nin “Geleceğin Sanayi Kenti” vizyonuna uygun yüksek katma değerli ürünlerin üretmesine yardım olmak amacıyla üniversiteler ve ilgili kuruluşlarla yoğun çalışmalar yapıldı.

Katılımcılarımızın 303 çalışanına eğitim seminerlerinin ardından katılım ve sertifika belgeleri verildi.

Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Mesleki Eğitim Merkezi (MEM) açıldı. Mesleki Eğitim çalışmalarına katılacak öğrenciler haftanın bir günü merkezde, dört günde bölge firmalarında uygulamalı eğitim görecek. Bu sayede katılımcıların gereksinim duydukları teknik eleman yetiştirilecek. MEM kayıtlı öğrenciler, Açık Meslek ve Teknik Eğitim Lisesine de kayıt yaptırarak, meslek diplomasına sahip olacaklar.

Polatlı Belediyesi ile eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Çeşitli üniversitelerle sanayi-üniversite işbirliği ve eğitim konularında toplantılar yapıldı. Brifingler verildi. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli kurum ve kuruluşlarla eğitim konularında toplantılar yapıldı.

Projeler

Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Tasarım Destek Faaliyetleri Eğitimi ve Uygulama Merkezi yapılacak.

Rekabetçi Makine ve Malzeme sektörleri içi Strateji Geliştirme Projesi Hacettepe Üniversitesi ile birlikte rapor haline getirildi. Strateji çerçevesinde bölgede KÜMELEME faaliyeti (MAMTEK) kuruldu.

MAMTEK ihtiyaç analizleri sonucu üyeleri bilgilendirme toplantıları yaptı.

Makine ve Malzeme Teknolojileri Küme Web sayfası İngilizce ve Türkçe olarak hazırlandı.”

Denetim Kurulu raporunu, Denetim Kurulu üyesi Ali Gök, Bilanço gelir tablosunu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ergin, yatırım programını da Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Zeki Topdemir okudu. Bu arada, yönetim kurulu üyelerinin verdiği bir önergeyle, katılımcılardan yönetim aidatı alınmaması kararlaştırıldı.

Gündemin tüm maddeleri tartışmasız ve oy birliğiyle kabul edildi.

BİLİM, SANAYİ ve TEKNOLOJİ BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCILARI BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİLER [03.03.2016]

Güncelleme:03 Mart 2016

Örnek bir sanayi kenti olan Başkent OSB, her kesimin ilgisini çekiyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda yeni göreve başlayan uzman yardımcıları ile bazı görevliler Başkent OSB’ni ziyaret ettiler…

3 Mart 2016 tarihinde Başkent OSB Bölge Müdürlüğü binasında gerçekleşen ziyarette  konuk heyet,  Başkent OSB’ni anlatan tanıtım filmini izledikten sonra bölgeye ilişkin merak ettikleri konuları sordular. Bölge Müdürü İsmet Üstündağ ve Müdür Yardımcısı Sevda Soylu Güvenç uzman yardımcılarının sorularına yanıt verdiler. Toplantının ardından heyet, Başkent OSB’nin arıtma tesisini gezdi ve  bölgede faaliyet gösteren firmalara ziyarette bulundu.

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖZETİM VE DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ [02.03.2016]

Güncelleme:02 Mart 2016

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Gözetim ve Denetim Dairesi Başkan Vekili Ahmet Ersoy ve İş Sağlığı ve Güvenlik Uzmanı Mehmet Salih Akpolat, Başkent OSB’nde faaliyet gösteren firmaların iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına ve yetkililerine “İşyerlerinde Güvenli ve Uygun Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımının Teşvik Edilmesi Projesi” kapsamında sunum yaptılar,  Kişisel Koruyucu Donanımların kullanımına (KKD) ilişkin bilgi verdiler.

Sunumdan önce Başkent OSB Bölge Müdürü İsmet Üstündağ Başkent OSB’ni tanıtan kısa bir konuşma yaptı. Üstündağ konuşmasında iş sağlığı ve güvenliği konusunda Başkent OSB’nin kalite belgesine sahip olduğuna dikkati çekti ve ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğinin önemli olduğunu ama yeterli seviyede olmadığını, firma yetkililerinin ve işçilerinin bilgilendirilip teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda yaptığı konuşmada katılımcıları bu konuda aydınlatan Ahmet Ersoy, ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği konusunda işverenlerin ve işçilerin gerekli duyarlılığa sahip olmadıklarına vurgu yaparken, işyerlerinde alınacak önlemlerle ilgili yerine getirilmesi gereken kanuni sorumluluklarla ilgili bilgilendirmede bulundu. Mehmet Salih Akbulut ise işyerlerinde işçilerin kullanması gereken baret, maske, eldiven, giysi ve başka bir takım koruyucu malzemeler ve bunların nasıl  kullanılacağına ilişkin bir sunum yaptı.

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN ŞADİ TÜRK TV6 EKRANLARINA KONUK OLDU [29.02.2016]

Güncelleme:29 Şubat 2016

Ekonominin ve sektörlerin nabzını tutmak gayesiyle hazırlanan ve TV 6 ekranlarında yayınlanan Sektör Saatinin bu haftaki konuğu Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şadi TÜRK oldu.
Sayın Şadi TÜRK katılmış olduğu programda kendisine yöneltilen sorulara cevaplar verirken, Başkent OSB hakkında merak edilenleri, başarılarını ve gelecek planlarını anlattı. Bunların yanı sıra ülkemizde yer alan OSB’ lerin durumu hakkında yorumlar yaparken Türkiye ve Dünya Ekonomisi hakkında da yöneltilen soruları yanıtladı. “Geleceğin Sanayi Kenti”nin Başkanı Şadi TÜRK, bu idealin gelişim seyrinden de bahsetti.

EXİMBANK’TAN YATIRIMCIYI BİLGİLENDİRME ZİYARETİ. [18.02.2016]

Güncelleme:18 Şubat 2016

Türk Eximbank Ankara Bölge Müdürü Özlem Ertekin, Krediler Müdürü Berna İldoğan ve Krediler Müdürlüğünden Kıdemli Uzman Gizem Alyazıcı Kılıç, Başkent OSB Bölge Müdürlüğü’nde sanayicilere ve işadamlarına Eximbank’ın sağladığı kredilerle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptılar.

18 Şubat Perşembe günü yapılan toplantı başlarken BASAD Başkanı Soner Hasçelik Eximbank yetkililerine teşekkürlerini iletti, Başkent OSB’ni tanıtan kısa bir konuşma yaptı.

Hasçelik’in konuşmasının ardından Türk Eximbank Ankara Bölge Müdürü Özlem Ertekin ile Krediler Müdürü Berna İldoğan ihracata yönelik mal üreten firma sahiplerinin ihracata hazırlık aşamasında finansal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik verdikleri “Reeskont Kredisi”yle ilgili sinevizyon eşliğinde yaptıkları sunumla katılımcıları bilgilendirdiler. Yine ihracata yönelik mal üreten imalatçıların işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanını amaçlayan “İhracata Yönelik İşletme Sermayesi Kredisi”nden ve vadeli ihracat alacaklarını temlik almak suretiyle yapılan kredilendirme işlemi “Sevk Sonrası Reeskont Kredisi” ile ilgili bilgi verdiler. Konuşmacılar sunumda ayrıca küçük ve orta boy işletmelerin faydalandığı “KOBİ-İhracata Hazırlık Kredi”sinden nasıl yararlanabileceklerini de anlattılar.

Yaklaşık bir buçuk saat süren sunumda katılımcı firma yetkilileri Eximbank’dan gelen konuşmacılara sorularını yönelttiler, üreticilerin ihtiyaçları doğrultusunda önerilerde bulundular.

BAŞKENT OSB KÜME TOPLANTILARIYLA KATILIMCILARINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR. [03.02.2016]

Güncelleme:03 Şubat 2016

Başkent OSB Makine ve Malzeme Teknolojileri Kümesi; çalışmalarına, küme katılımcılarının bilgilere daha kolay ulaşmasını sağlamaya ve onlara yol arkadaşlığı etmeye devam ediyor.

Katılımcılara çağa uygun çözümler sunulmasına ve katılımcıların iş geliştirme faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla küme toplantılarına bir yenisi daha eklendi. Daha önceki küme toplantısında planlanmış olan;  İthalat Gözetim ve Denetimleri ve Belgelendirme konularında firmaları bilgilendirmek üzere bir danışmanlık firmasından yetkililerle, katılımcılar bir araya getirildi. Küme faaliyetlerinin amacı ve kapsamı ilk defa katılım gösteren firmalara aktarıldı. Ekonomi Bakanlığı’nın onayına sunmak üzere, MAMTEK kümesi ihtiyaç analizi neticesinde planlanan İhracat Kapasitesini Geliştirme Danışmanlığı projesinin alt başlıkları Pazar Analizi, Ticari İstihbarat ve Müşteri Bulma olarak belirlendi. Konu ile ilgili  teklif veren danışmanlık firmaları incelendi ve sunumlarını yapmak üzere firmalar Başkent Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde hazır bulunan Bölgemiz küme katılımcılarına sunumlarını gerçekleştirerek bilgiler verdi.

MAMTEK Küme çalışmalarına Bölgenin Küme firmalarından yetkililer katılırken, Başkent OSB Eğitim Sorumlusu Selami Babacan ve Dış Ticaret Uzmanı Meliha Yılmaz konuklara ev sahipliği yaptı.

BAŞKENT OSB AİLESİ, PROF. DR. SAYIN ERSAN ARSLAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. [28.01.2016]

Güncelleme:28 Ocak 2016

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şadi Türk, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Cavat Kömürcü, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ahmet Zeki Topdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Atakan Yalçınkaya, Denetim Kurulu Üyesi Sayın Sırrı Yetkin, Denetim Kurulu Üyesi Sayın Ali Gök ve Başkent Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın İsmet Üstündağ  ve Eğitim Sorumlusu Selami Babacan  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Ersan Aslan’ı makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Sayın Ersan Aslan’la yapılan ziyarette konu başlıkları içinde en çok dikkati çeken; Başkent OSB’de kurulması planlanan Lojistik Merkeziydi. Başkent OSB’yi diğer pek çok OSB’den ayıran konum ve vizyon anlayışı ile gerçekleştirilmesi hedeflenen bu merkez hakkında  Sayın Müsteşar’a bilgiler verildi. Heyet,  Sayın Müsteşar’a OSB’nin konumunu lojistik yönünden anlatırken, kendilerinden; kurulması planlanan bu merkez için destek istedi. Son olarak da Sayın Prof. Dr. Ersan Aslan Başkent OSB ‘ye davet edildi.

BAŞKENT OSB- ANKARA DÖKÜMCÜLER İHTİSAS OSB BULUŞMASI [22.01.2016]

Güncelleme:22 Ocak 2016

Başkent Organize Sanayi Bölgesi  Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi  Türk, Ankara Dökümcüler  İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Uğur Yavuz ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.

22.01.2016 tarihinde nezaket ziyaretinde bulunan Ankara Dökümcüler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi  heyeti ile yapılan görüşmelerde; Sanayi Bölgeleri hakkında istişarelerde bulunuldu. Yenilikçi ve vizyoner bakış açısıyla fikirlerin masaya yatırıldığı bir ziyaret gerçekleştirildi.

HEDEFLER GERÇEKLEŞİYOR… [31.12.2015]

Güncelleme:31 Aralık 2015

Geçtiğimiz yıllarda  ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan Başkent Organize Sanayi Bölgesi ulaşmayı planladığı iki hedefini daha gerçekleştirdi.

“Geleceğin Sanayi Kenti” sloganı ile yoluna devam eden Başkent Organize Sanayi Bölgesi kalitesine, kalite katmaya devam ediyor.

Başkent Organize Sanayi Bölgemiz; özünde doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan risk analizleri tabanında kurulan; ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve amacı; güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının yönetilmesi, kanunlara ve yönetmeliklere cevap verilmesi olan; OHSAS 18001:2007 ISG Yönetim Sistemi belgelerini de almaya hak kazandı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şadi Türk, belgeleri; Başkan Vekilimiz Sayın Cavat  Kömürcü, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Atakan Yalçınkaya , Denetim Kurulu Üyemiz Sayın Ali Gök, Bölge Müdürümüz Sayın İsmet Üstündağ, Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Sevda Güvenç, Hukuk Danışmanımız Sayın Abidin Şahin ve İdari işler Yöneticimiz Sayın Musa Bostancı’nın aralarında bulunduğu heyetle birlikte, Alberk Qa Belgelendirme firması adına İsmail YÜCEL’ den teslim aldı.

BASAD, ÜYELERİNİ YILBAŞI EĞLENCESİNDE BİR ARAYA GETİRDİ. [26.12.2015]

Güncelleme:26 Aralık 2015

Üyeleri arasında dayanışma ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar gerçekleştiren Başkent Sanayiciler Derneği (BASAD), yıl başında da sanayicileri bir araya getirdi.

BASAD’ın 10.yılına denk gelen yılbaşı kutlaması, 26 Aralık 2015 tarihinde Çalgan Restaurant’ta gerçekleştirildi.

Başkent OSB Başkanı Şadi Türk, Yönetim Kurulu üyeleri   Mehmet Ergin, Ahmet Zeki Topdemir, Atakan Yalçınkaya Hukuk Danışmanı Av. Abidin Şahin, Yönetim Kurulu eski üyelerden DORAGLASS sahibi Burhan Akkoç, BASAD Başkanı Soner Hasçelik BASAD Yönetim Kurulu üyeleri Nalan Benli, Çağlar Çiçek, Mustafa Akkoç, Volkan Dölek, Öncel Mocan ve Yüksel Karadağ, Denetim Kurulu üyeleri Erdinç Fırat ve Tunç Sezgin’in de hazır bulunduğu yılbaşı kutlamasına, kalabalık bir sanayici grubu eşleriyle birlikte katıldı.

BASAD Başkanı Soner Hasçelik, gecenin açılışında yaptığı  konuşmada, Başkent OSB de 150 fabrikanın faaliyete geçtiğini, bölgenin gün geçtikçe büyüyüp geliştiğini anlattı. Hasçelik, Başkent OSB’nin bugün yaklaşık 1 milyar dolar üretim cirosuna sahip olduğunu, önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde 8 milyar dolar üretim cirosu hedeflediklerini söyledi. BASAD’ın tüm faaliyetlerini bu projeksiyona göre devam ettireceklerini ifade eden Soner Hasçelik, gelecekte de çalışmalarını birlik ve beraberlik içinde sürdüreceklerini vurguladı. BASAD’ın yönetimini devraldıktan sonra 16 yeni üye daha kaydettiklerini belirten Hasçelik, bu sayıyı daha da arttırmayı öngördüklerini söyledi.

Başkent OSB Başkanı Şadi Türk de yaptığı konuşmada, üye katılımının arttırılması ve üyeler arasında dayanışmanın önemine değindi. Başkent OSB’yi kurarken, sanayi üretiminin yanısıra katılımcılar arasında işbirliği, sosyal dayanışma ve aidiyet duygusunu geliştirip pekiştirmek için çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumları birlikte planladıklarını anlattı. Türk, buna örnek olarak BASAD, Başkent Yatırım ve Başkent Yapı Kooperatifini gösterdi. Türk, BASAD’ın yıl başında olduğu gibi gerçekleştirdiği organizasyonlarla bir arada bulunmanın önemini vurguladı.

Üyelere altın rozet

Konuşmalardan sonra BASAD’ın kuruluşundan bugüne aidatlarını aksatmadan ödeyen üyelere Başkent OSB Başkanı Şadi Türk ile BASAD Başkanı Soner Hasçelik tarafından altın rozet takıldı.

Bu arada BASAD ın 16 yeni üyesine sertifikaları ve kristal panoları verildi.

Sonraki yazılar »