Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


ANKARA VALİ YARDIMCISI FATİH KAYA BAŞKENT OSB’DE [01.08.2019]

Güncelleme:01 Ağustos 2019

Sanayi havzamızda yer alan Konut ve Kopperatif’lerin sorunlarına çözüm bulmak üzere, Ankara Vali Yardımcısı ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Fatih Kaya; Ankara’nın çeşitli kurumlarından yetkililer ve il müdürleri ile beraber bölgemizde bir istişare toplantısı düzenledi.  Bölgemiz Konferans salonunda gerçekleşen ve  Temelli Havzasında yer alan Kooperatif ve Birlik Başkanlarının yanı sıra Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılının da katılım sağladığı toplantıda, konutlar ile ilgili sorunlar ve çözümler görüşüldü.

BAŞKENT OSB YÖNETİMİNDEN MANSUR YAVAŞ’A ZİYARET [23.07.2019]

Güncelleme:23 Temmuz 2019

Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk, beraberinde bulunan Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz; Bölge Müdürümüz ve Müdür yardımcımız eşliğinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ortak paydada uygulanacak projeler ve sanayiciler ile ilgili konular ele alındı.

KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİSİ BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARETE GELDİ [09.07.2019]

Güncelleme:09 Temmuz 2019

Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanychbek Omuraliev beraberinde bulunan elçikilik heyetiyle bölgemize ziyarete geldi.  Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi, Türk, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimiz  olmak üzere, bölge katılımcılarımızın da katılım gösterdiği toplantıda;  iş olanakları ve yapılabilecek  işbirliklerinin görüşüldü. Kırgızistandaki yatırım alanları ve sektörleri hakkında da bilgi veren Büyükelçi, Başkent OSB katılımcılarının fabrikalarını ziyaret ederek övgülerde bulundu.

 

BAŞKANIMIZ ŞADİ TÜRK, ANKARA KALKINMA AJANSI YÖNETİMİNDE!

Güncelleme:18 Nisan 2019

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan Başkent OSB’nin ve en büyük sanayi kuruluşlarından ŞA-RA Enerjinin Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi.

İş dünyasının en başarılı isimlerinden biri olarak anılan ve düzgün duruş, düzgün çalışma prensibini benimseyen Şadi Türk, Ankara’nın ve ülkemizin gelişmesi için çalışmaya, emek vermeye pek çok farklı kolda olduğu gibi Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi olarak da devam edecektir.

‘’Ankara’yı ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan küresel bir başkente dönüştürecek kalkınma stratejilerinin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde öncü olmak’’ Vizyonu ile yola çıkan Ankara Kalkınma Ajansı, Sürdürülebilir bölgesel kalkınmayı hızlandırmak ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla; bölgeye yönelik stratejiler geliştirmek, destekler vermek, işbirliği ve koordinasyon sağlamak, izleme ve değerlendirme ile tanıtım ve iletişim faaliyetlerini yürütmek misyonu ile çalışmalarına devam etmektedir.

BAŞKENT OSB 15. OLAĞAN GENEL KURULU [06.04.2019]

Güncelleme:06 Nisan 2019

6 Nisan Cumartesi Günü Başkent OSB 15. Olağan genel Kurulu gerçekleşti. Katılımcıların yoğun ilgisi ve desteği ile her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde geçen Genel Kurul ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk oy birliği ile Başkanlık görevine devam ediyor.

2018 yılının başarılar ile dolu faaliyetlerinin sunumunun yapılarak 2019 için projelerin paylaşıldığı Genel Kurulda, Açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk; ”15. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu önemli çünkü kurulduğu zamandan itibaren genel Kurul gerçekleştiren nadir OSB’lerden biriyiz. 2018 yılı hepimiz için zordu. Özellikle ikinci yarısı ekonomik anlamda ciddi bir sıkıntı ile geçti. Başkent OSB’nin diğer alanlardan farkı krizlere rağmen hiç birimizin yere düşmemesi oldu diyebiliriz. Bu da işimizi doğru yaptığımızı gösterir. Hepinizden Allah razı olsun işinizi doğru yaptığınız için sanayimize, ülkemize ve bölgemize zeval getirmediğiniz için. Her zaman gururla söylüyorum Başkent OSB, kendine has tarzı ile yatırımcıları ile uyum içinde bir yapı sergiliyor. 2018 yılında ne olursa olsun biz ülkemiz için çalışmaya devam ettik, birlik ve beraberlik içinde geçirdiğimiz nice yıllarımız olması dileğiyle.’’  Diyerek 2018 yılını anlatan faaliyet raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

Öneri ve taleplerin de dinlendiği toplantı da Bölgenin gelişmesi için neler yapılabileceği de konuşuldu.

 

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA MESAJI

Güncelleme:18 Mart 2019

18 Mart Çanakkale Zaferi Vatan sevgisi, fedakarlık, birlik beraberlik ve cesaret ile yazılmış bir destandır! Bu unutulmaz zaferi bize kazandıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Bu vatan size minnettardır!

Şadi Türk
Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MANSUR YAVAŞ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ [12.02.2019]

Güncelleme:12 Şubat 2019

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Mansur Yavaş, beraberinde bulunan heyet eşliğinde Bölgemizi ziyarete gelerek; bölge katılımcılarımız, sanayi havzamızda yer alan Organize Sanayi Bölgeleri ve sanayiciler ile tanıştı. Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk’ten Bölgemiz ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, Konferans salonunda sanayiciler ile buluşan Yavaş, bir tanışma konuşması gerçekleştirerek ardın da kendisine gelen soruları yanıtladı ve Ankara ile ilgili projelerinden bahsetti.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ [23.01.2019]

Güncelleme:23 Ocak 2019

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberinde bulunan heyet eşliğinde Bölgemizi ziyarete gelerek katılımcılarımız ile tanıştı. Yönetim kurulu Başkanımız Şadi Türk’ten Bölgemiz ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, Konferans salonunda katılımcılar ile buluşan Akşener, Başkent OSB hakkında övgü dolu sözler söyleyerek bir tanışma konuşması gerçekleştirdi ardın da kendisine gelen soruları yanıtladı.

ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ [20.11.2018]

Güncelleme:20 Kasım 2018

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk, beraberinde bulunan Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz; Mehmet Ergin, Ahmet Zeki Topdemir, Sırrı Yetkin, Ali Gök ile Başkent OSB Bölge Müdürü İsmet Üstündağ eşliğinde Ankara Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini sundu.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Güncelleme:27 Ekim 2018

Milletimizin, vatanımızın şanlı ve şerefli tarihinin en güzel imzasıdır Cumhuriyet. Türk milletinin; tüm dünyaya ulusal egemenliğini göğsünü gere gere gösterdiği, birlik ve beraberliğinin duruşu olan Cumhuriyet aynı zamanda bağımsızlık ve hürriyetinden de asla taviz vermeyeceğinin en büyük göstergesidir.

Yaşanılan bütün zorluklara rağmen vatan ve istiklal sevgisinden asla vazgeçmeyen milletimiz, gönülden inancı, azim ve kararlılığı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde bu zafere kavuşmuştur. Bu vatan, bu millet her zaman birlik, beraberlik ve bütünlük içinde her sıkıntıya göğüs gerecek, daima yaşayacaktır.

Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, İstiklalimizi kazanmamız için bu vatan için can veren tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, saygı ve minnetlerimi sunuyorum.

‘’Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.’’Mustafa Kemal Atatürk

 

Şadi Türk
Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı

Sonraki yazılar »