BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCILARINDAN BÖLGEMİZE ZİYARET [18.03.2015]

Güncelleme:18 Mart 2015

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yeni göreve başlayan uzman yardımcıları ve memurlara yönelik olarak hazırlanan eğitim kapsamında, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Dış İlişkiler Şb. Md.lüğü’nden Lale NİMETOĞLU ve beraberindeki heyet 18 Mart 2015 Çarşamba günü bölgemizi ziyaret ettiler.

Bölge Müdürü İsmet Üstündağ ve Bölge Müdür Yardımcısı Sevda Güvenç tarafından karşılanan heyete, Bölge Müdürlüğü binasında Bölgenin tanıtımı yapıldıktan sonra Bölge Müdürü Sayın İsmet ÜSTÜNDAĞ bölgenin tarihçesini ve projelerini anlattı.  Ardından Bölge katılımcılarımızdan olan Ertem Basım Yayın ve Efor Endüstri firmalarımızı ziyaret eden heyet memnuniyetlerini belirterek bölgemizden ayrıldılar.

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÖLGEMİZE ZİYARET [13.03.2015]

Güncelleme:13 Mart 2015

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü, Proje Koordinasyon Ofisi Müdürü Yrd.Doç. Dr. G. Sena DAŞ ve beraberinde Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü öğrencileri 13.03.2015 Cuma Günü Bölgemizi ziyaret ettiler.
Bölge Müdürümüz İsmet Üstündağ ve Bölge Müdür Yardımcımız Sevda Güvenç tarafından karşılanan öğrencilere Tanıtım filmi izletildikten sonra Başkent OSB ile ilgili detaylı bilgi verildi. Ardından bölgede faaliyette bulunan Anıl Kağıtçılık Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş. ve Abdulkadir Özcan Oto. Lastik San. Ve Tic. A.Ş.  firmalarını dolaşan öğrenciler hayranlıklarını belirterek Bölgemizden  ayrıldılar.


BAŞKENT OSB YÖNETİMİ ÇALIŞANLARINI EĞİTİYOR, GELİŞTİRİYOR ve MOTİVASYONUNU ARTTIRIYOR.

Güncelleme:13 Mart 2015

Başkent OSB Yönetimi Çalışanları için hizmet içi eğitimler aldırtmaya başladı. Stres Yönetimi eğitimi 27.02.2015 tarihinde Eğitmen Dr. Müge Güven, Koçluk ve Etkili iletişim Eğitimi 06.03.2015 tarihinde Anka Koçluk Gökçe Pınar, Çatışma Yönetimi Eğitimi13.03.2015 tarihinde ERN Akademi Hüseyin Erenler tarafından teorik ve uygulamalı olarak verildi. İnsan faktörünün en önemli unsur olduğunu bilen Yönetim Kurulunun amacı çalışanlarında daha fazla farkındalık yaratarak kurum kültürünü arttırmak. Çalışanlarında keyifle katıldığı faaliyetler devam edecek.

POLATLI BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ [04.03.2015]

Güncelleme:04 Mart 2015

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel YILDIZKAYA, Polatlı Belediyesi AR-GE Koordinasyon Merkezi Uzmanları Orhan ÇİFTÇİ ve Doğa YUMUŞAK ile birlikte 4 Mart 2015 Çarşamba günü Bölgemizi ziyaret etti. Heyet Başkent OSB Bölge Müdür Yardımcısı Sevda GÜVENÇ, İnsan Kaynakları Yöneticisi Derya ÜÇÜNCÜ,  Eğitim Ve Projeler Yöneticisi Selami BABACAN ve İdari İşler Yöneticisi Musa BOSTANCI tarafından karşılandı. Tanıtım filmi izletildikten sonra Başkent OSB ile ilgili detaylı bilgi verildi. Bölgede bulunan tesislerin istihdamına katkı sağlamak için Polatlı Belediyesi ve Başkent OSB’nin birlikte yapılabilecekleri projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkanı misafirperverliklerinden dolayı Bölge Müdür Yardımcımıza teşekkürlerini sunarak bölgemizden ayrıldı.

SİNCAN KAYMAKAMI SALİM DEMİR’DEN BÖLGEMİZE ZİYARET [03.03.2015]

Güncelleme:03 Mart 2015

Sincan Kaymakamı Salim DEMİR  Sincan İlçe Jandarma Komutanı Jnd.Binbaşı.Yavuzkan DUMAN ve Sincan İlçe Emniyet Müdürü Fikri YILDIRIM ile birlikte 3 Mart 2015 Salı günü Bölgemizi ziyaret etti. Bölge Müdürümüz İsmet ÜSTÜNDAĞ ve Bölge Müdür Yardımcımız Sevda GÜVENÇ tarafından karşılanan misafirler İdari binada Başkent OSB tanıtım filmini izleyerek hızla gelişmekte olan Bölgemiz ile yapılabilecek iş birlikleri hakkında  Bölge Müdürümüz ile fikir alışverişinde bulundu. Ardından Cami ve Meslek Yüksek Okulu inşaatı, arıtma tesisi ve bölgede faaliyette bulunan Erkan Makine  ve Global İnternational  firmalarını dolaşan heyet memnuniyetlerini belirterek Bölgemizden  ayrıldılar.

BAŞKENT OSB’DE HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNİN DE KATILDIĞI UR-GE PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ [26.02.2015]

Güncelleme:26 Şubat 2015

Ekonomi Bakanlığı’nın %75 oranında desteklediği Uluslararası Rekabeti Geliştirme projesi başvurusu kabul edilen Başkent OSB Makine ve Malzeme Teknolojileri Kümesi ilk hedefi olan ihtiyaç analizi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Makine & Malzeme Teknolojileri Kümesi İhtiyaç Analizi Bilgilendirme toplantısına 22 firma katıldı. Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyelerinin ve TTGV uzmanlarının da hazır bulunduğu toplantıya ilgi yüksekti. Firmalara bilgilendirme amaçlı dokümanlar dağıtıldı. İhtiyaç analizini yapacak olan TTGV Vakfı,  HT-TTM kuruluşu ve Makine & Malzeme Teknolojileri Küme Koordinatörü Selami Babacan ayrı ayrı sunumlar yaptı.

Oturum Başkanlığını Başkent OSB Denetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda küme kurucular kurulu üyesi Ahmet Zeki TOPDEMİR’in yaptığı toplantıya Bölge Müdürü İsmet ÜSTÜNDAĞ ve Bölge Müdür Yardımcısı Sevda GÜVENÇ’de katıldı. Bölge Müdürü İsmet Üstündağ yaptığı açış konuşmasında 1,5 yıla yakın bir zamandır çalışmaları yapılan projenin uygulamaya dönüştürülmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, küme üyelerine başarı dileklerini iletti.

Hedef: İhracat

Karşılıklı fikir alış-verişinde bulunan küme üyeleri arasında sinerji oluşturuldu. Firmaların ortak karar alabilecekleri, yönetimde söz sahibi olacakları bir çalışma yöntemi seçen Makine & Malzeme Teknolojileri Kümesi; fayda maksimizasyonu sağlayarak, dünya firmalarıyla rekabetlerini güçlendirerek ihracat paylarını artırmayı hedefliyor.

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBE MÜDÜRLERİ BÖLGEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU [10.02.2015]

Güncelleme:10 Şubat 2015

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şubesi Müdürü Ahmet PALA, Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesi Müdürü Hüseyin ÜNLÜ, Hukuk İşleri Şubesi Müdürü Halil İbrahim KAHRAMAN 10.02.2015 tarihinde bölgemizi ziyaret ederek eğitim yapılanmaları hakkında bilgi aldılar. Bölge Müdürü İsmet Üstündağ ve Bölge Müdür Yardımcısı Sevda Güvenç’in karşıladığı şube müdürleri, Meslek Yüksek Okulu inşaatı ile Mesleki Eğitim Merkezi  inşaatında da incelemeler yaparak,  2015 -2016 öğretim yılından itibaren mesleki eğitim merkezinin faaliyete geçebilmesi için gerekli görevlendirmelerin en kısa sürede yapılacağını ifade ettiler.

İdari binamızda Bölgemizin tanıtım Filmini izleyip, kısaca bilgi alan heyet misafirperverliklerinden dolayı Bölge Müdürümüze teşekkürlerini ileterek Bölgemizden ayrıldılar.

BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRÜ’NDEN BÖLGE MÜDÜRÜMÜZE TEŞEKKÜR BELGESİ [09.02.2015]

Güncelleme:09 Şubat 2015

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Adnan Vural ÖRSDEMİR ve Şube Müdürü Binbaşar KARADENİZ 09.02.2015 tarihinde Bölgemizi ziyaret ettiler. Bölge Müdürümüz İsmet ÜSTÜNDAĞ ve Bölge Müdür Yardımcımız Sevda GÜVENÇ tarafından karşılandılar.

İl Müdürü Adnan Vural ÖRSDEMİR; İl Müdürlüğü ile ilgili çalışmalarda verdikleri desteklerden ve görevlerinde gösterdikleri başarılarından  dolayı Bölge Müdürümüz İsmet ÜSTÜNDAĞ’a, Bölge Müdür Yardımcımız Sevda GÜVENÇ’e ve Bölge Müdürü Asistanımız Tuğçe GİRİNTİLİ’ye teşekkür belgesi vererek, Bölgemize olan memnuniyetlerini belirtti.

MİLAS KAYMAKAMI, BELEDİYE VE TİCARET ODASI BAŞKANI BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİLER [28.01.2015]

Güncelleme:28 Ocak 2015

Muğla Milas Kaymakamı Fuat GÜLER, Belediye Başkanı Muhammet TOKAT ve Ticaret Odası Başkanı Reşit ÖZER,   28.01.2015  tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın referansı ile Milas’ta kurulacak Organize Sanayi Bölgesi için, rol model belirlemek  amacıyla Bölgemizi ziyaret ettiler.

Milas Kaymakamı Fuat GÜLER ve beraberindeki heyeti, Bölge Müdürü İsmet Üstündağ ve Bölge Müdür Yardımcısı Sevda Güvenç karşıladı. Başkent OSB’yi rol model olarak belirmek amacıyla bölgede detaylı incelemelerde bulunan heyet Başkent OSB ‘nin kuruluşu, yapılaşması ve yönetim şekli hakkında bilgi aldıktan sonra bölge binamızı da gezerek notlar aldılar. Ardından sorulan soruları yanıtlayan Bölge Müdürümüz İsmet ÜSTÜNDAĞ ile birlikte Bölgemizi dolaşmak üzere idari binamızdan ayrıldılar.

KALİTEMİZİ BELGELEDİK [29.12.2014]

Güncelleme:29 Aralık 2014

Ankara sanayisinin başkenti konumundaki Başkent Organize Sanayi Bölgesi kalitesini ISO 9001:2008 ile belgeledi. Başkent OSB, 2014 yılı hedefleri arasında yer alan ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesini, İris Danışmanlık Eğitim firması rehberliğinde tamamlayarak, 14.01.2015 tarihinde Alberk Qa Belgelendirme firması adına İsmail YÜCEL’den teslim aldı.

Bundan sonraki hedef ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerinin alınmasıdır.

Sonraki yazılar »