Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ [20.11.2018]

Güncelleme:20 Kasım 2018

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk, beraberinde bulunan Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz; Mehmet Ergin, Ahmet Zeki Topdemir, Sırrı Yetkin, Ali Gök ile Başkent OSB Bölge Müdürü İsmet Üstündağ eşliğinde Ankara Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini sundu.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Güncelleme:27 Ekim 2018

Milletimizin, vatanımızın şanlı ve şerefli tarihinin en güzel imzasıdır Cumhuriyet. Türk milletinin; tüm dünyaya ulusal egemenliğini göğsünü gere gere gösterdiği, birlik ve beraberliğinin duruşu olan Cumhuriyet aynı zamanda bağımsızlık ve hürriyetinden de asla taviz vermeyeceğinin en büyük göstergesidir.

Yaşanılan bütün zorluklara rağmen vatan ve istiklal sevgisinden asla vazgeçmeyen milletimiz, gönülden inancı, azim ve kararlılığı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde bu zafere kavuşmuştur. Bu vatan, bu millet her zaman birlik, beraberlik ve bütünlük içinde her sıkıntıya göğüs gerecek, daima yaşayacaktır.

Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, İstiklalimizi kazanmamız için bu vatan için can veren tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, saygı ve minnetlerimi sunuyorum.

‘’Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.’’Mustafa Kemal Atatürk

 

Şadi Türk
Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı

TÜRK EXİMBANK BAŞKENT OSB’Yİ BİLGİLENDİRDİ! [21.09.2018]

Güncelleme:21 Eylül 2018

ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetleri finanse etmek amacıyla kurulmuş olan Türk Eximbank; kredi, sigorta ve garanti programlarını imalatçı, imalatçı/ihracatçı ve ihracatçı firmalarımıza tanıtabilmek, Banka programlarında son dönemde gerçekleştirilen yenilikler ile mevzuat değişikliklerini de anlatabilmek hedeflenmek için bölge müdürlüğümüzde “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 

Genel Müdür Adnan Yıldırımın da bizzat katıldığı ve katılımcı firmalarımızı yaptığı sunum ile bilgilendirdiği toplantıya ilgi oldukça yoğun oldu.

 

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk’ün bölge hakkındaki bilgilendirmeleri sonrasında sunumunu gerçekleştiren Yıldırım, Başkent OSB katılımcılarının sorularını cevapladı.

 

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ [12.09.2018]

Güncelleme:09 Eylül 2018

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayiciye yönelik 16 maddelik destek paketi kapsamında ithal ara mallarının yerlileştirilmesiyle ilgili bir program dahilinde çalıştıklarını belirterek, “Hangi ürünleri nasıl yerlileştirebiliriz, ne tip katkılarla bu ürünlerin Türkiye’de üretilmesini sağlayabiliriz? Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Temelli’deki Başkent Organize Sanayi Bölgesini (Başkent OSB) ziyaret eden Varank, OSB Başkanı Şadi Türk’ten sanayicilerin taleplerine ilişkin bilgi aldı. Daha sonra asansör alanında yerli üretim yapan bir firmayı gezen Varank, burada çalışanlarla sohbet etti.

İncelemelerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Varank, sanayicilerin sorunlarını dinlemek ve Bakanlık olarak onlara nasıl yardımcı olabileceklerini belirlemek amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkent OSB’nin, Ankara’nın ve Türkiye’nin önemli sanayi bölgeleri arasında yer aldığını dile getiren Varank, bölgede faal olan 250 firma bünyesinde 10 binden fazla kişinin çalıştığını ifade etti.

Ziyaret ettikleri asansör firmasının 60 ülkeye ihracat yaptığını anlatan Varank, söz konusu üretim tesisinin ithalatı önleyici ürün üretmesi açısından önemine dikkati çekti.

Varank, sanayiciye destek verilmesi amacıyla hazırlanan 16 maddelik paketteki son durum hakkındaki bir soru üzerine şu değerlendirmede bulundu:

“16 maddelik paketten çoğunu hayata geçirdik. Üzerinde çalıştığımız kısımlar var. Özellikle ithal ara mallarının yerlileştirilmesiyle ilgili bir program dahilinde çalışıyoruz. Hangi ürünleri nasıl yerlileştirebiliriz, ne tip katkılarla bu ürünlerin Türkiye’de üretilmesini sağlayabiliriz? Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. OSB’lerdeki arazilerin bedelsiz tahsisi ile ilgili bir çalışmamız var. Sanayicilerimiz yatırımlarına devam etsin, en azından arsa konusunda sıkıntı çekmesin ki hızlıca ilerleyebilsin istiyoruz. Diğer maddelerle ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah ilan ettiğimiz 16 maddeyi hızla tamamlayacağız.”

Bakan Varank, akaryakıt ve LPG tankı ile taşıt camları üreten iki firmayı da ziyaret ederek, işçilerle öğle yemeği yedi.

Varank’ın ziyareti, bölge katılımcılarıyla gerçekleştirilen istişare toplantısıyla sona erdi.

 

 

AA / Sanayi.gov.tr

 

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ [02.08.2018]

Güncelleme:02 Ağustos 2018

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevine başlayan başlayan Mustafa Varank’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bölgemiz  hakkında bilgi alan Mustafa Varank Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette Bakan yardımcısı olarak göreve atanan ve Sınai Faaliyet Kolu’nun bağlı olduğu Hasan Büyüyükdede’de bulunuyordu. Bölge bilgilerini oldukça dikkatle ve ilgiyle dinleyen Mustafa Varank, en kısa sürede Başkent OSB’yi ziyaret etmeye çalışacağını belirtti.

ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ [02.08.2018]

Güncelleme:02 Ağustos 2018

ATO Başkanı Gürsel Baran, kısa bir süre önce kendisini ziyarete gelen ziyarete gelen Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk ve Yönetim Kurulu Üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

ATO Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet bölgemizi ziyaret etmekten oldukça memnun olduğunu bildirdi. Başkent OSB hakkında detaylı bilgiler alarak oldukça pozitif düşüncelerini ileten Gürsel Baran; ‘’ Siz burada bir tarih yazmışsınız’’ şeklinde konuştu. Görüşme sonrasında, Başta Yönetim Kurulu Şadi Türk ve Yönetim Kurulu olmak üzere tüm bölge yönetimine teşekkürlerini ileten Gürsel Baran, en yakın zamanda tekrar bir araya gelmek üzere bölgeden ayrıldı.

 

ÇIRAK BULUNDURACAK KOBİLERİN DESTEKLENMESİ: KOBİ’LER İÇİN ÇIRAK KOÇLARI ÇALIŞTAYI BÖLGEMİZ’DE YAPILDI [19.07.2018]

Güncelleme:19 Temmuz 2018

ASO ve Odalar ve Borsalar Birliği Koordinasyonunda,  EUROCHAMBRES işbirliği ile hazırlanan ‘’ KOBİ’ler için Çırak Koçları Çalıştayı’’ bölge müdürlüğümüzde gerçekleşti.

KOBİ’ler özel sektör istihdamının 2/3’ünü temsil etmektedirler, ancak büyük firmalara kıyasla daha az çırak bulundurmaktadırlar. Bu konuda KOBİ’lere destek olarak, çırak bulundurma avantajları ve bu çırakları nasıl edinecekleri konusunda bilgilerin paylaşıldığı çalıştaya KOSGEB Uzmanlarının yanı sıra çevre OSB Yöneticileri de katılım gösterdi.

HALK LEASİNG YÖNETİMİNDEN BAŞKENT OSB’YE ZİYARET. [11.07.2018]

Güncelleme:11 Temmuz 2018

Halk Leasing Genel Müdürü Coşkun Çabuk ve Genel Müdür Yardımcısı Fahri Sabır, OSB’ler ile ilgili yeni projelerini sunmak için Başkent OSB’yi ziyaret etti.  Bölgemizde bulunan Halkbank şube yetkililerinde yer aldığı görüşmede  Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ergin, Bölge Müdürü İsmet Üstündağ ve Müdür Yardımcısı Sevda Güvenç projeleri dinleyerek misafirlere eşlik etti.

 

ANKARA VALİ YARDIMCISI ALİ SÖZEN BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ. [10.07.2018]

Güncelleme:10 Temmuz 2018

Başkent OSB Mesleki Teknik Eğitim Merkezi, Başkent OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak geliştirildi. Bu kapsamda Ankara Vali Yardımcısı Ali Sözen ve İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı Başkent OSB’yi ziyarete gelerek hem okullar hem de bölge gelişmeleri hakkında bilgi aldı. Bölgede misafirleri Başkent OSB Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Yalçınkaya ve Denetim Kurulu Üyesi Sırrı Yetkin başta olmak üzere Bölge Müdürü İsmet Üstündağ ve Müdür Yardımcısı Sevda Güvenç karşıladı.

Eğitim ve Sanayi işbirliği konusunda en başarılı örneklerden olan Başkent OSB Mesleki Teknik Eğitim Merkezini çok beğenen Ali Sözen ve Vefa Bardakçı kayıt için gelen öğrencilerle sohbet ederek mesleki eğitimin önemini onlara da anlattı.

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BİTİRME PROJELERİNİ TANITTI [29.06.2018]

Güncelleme:29 Haziran 2018

Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü bilgilendirici bir sunum gerçekleştirdi. Fakültenin Bölüm Başkanı Ferda Can Çetinkaya sunuma başlarken bölüm hakkında katılımcıları bilgilendirirken, Başkent OSB ve Çankaya Üniversitesinin, Üniversite- Sanayi İşbirliği kapsamında başarı ile yürüttüğü projelerden de bahsetti.

Sanayi-üniversite işbirliği ile öğrencilerine gelecek için önemli adımlar attırdıklarını belirten Çetinkaya, bu işbirliği ile öğrencilerin yakaladığı avantajları sıralayarak: “Üniversite öğrenimleri süresince edindikleri teorik bilgi, beceri ve kazanımlarını mezun olmadan önce proje yaptıkları firmalarda gerçek hayat problemlerine uygulama ve tecrübe edinme şansını yakalamaktadır.’’ dedi.

 

Sonraki yazılar »