Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


Güncelleme:31 Mayıs 2021

İlk kez 1968 yılında yapılan “100 Büyük Firma” olarak kamuoyuna açıklanan ve devamında ise günümüze “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmaları olarak gelen ISO 500, Türkiye ekonomisine tutulan güçlü bir ayna niteliğindedir.

Bugüne kadar akademik düzeyde birçok tez ve araştırmaya konu olan, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500)” araştırmasının amacı, Türkiye’de sanayi faaliyet kolunda yer alan en büyük kuruluşları tespit etmek, bu kuruluşlara ait büyüklükleri ortaya koyarak Türk sanayinin gelişimini görebilmek ve geleceğe yönelik yol haritasının belirlenmesine katkı sağlamaktır.

Coğrafi olarak tüm Türkiye’yi kapsayan araştırma ve iktisadi olarak sanayi sektöründe faaliyet gösteren tüm kuruluşları esas alan, ISO 500 “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması 2020 verileri açıklanmış olup, Başkent OSB firmaları da sıralamada yer alarak, geçen yıla göre hızlı bir yükselişe geçmiştir.

Listede Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi TÜRK’ün başkanlığını yaptığı ŞA-RA Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş. 168. sırada yer alırken,  katılımcılarımızdan 11.sırada ASELSAN Elektronik San. ve Tic. A.Ş, 82. sırada PETLAS Lastik San. ve Tic. A.Ş, 126. sırada HAVELSAN Hava Elektronik San. ve Tic. A.Ş. ve 264. sırada ANKUTSAN Antalya Kutu Sanayi Oluklu Mukavva Kağıt Tic. A.Ş. yer alarak Başkent OSB’yi bir kez daha gururlandırmışlardır.

ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKASI

Güncelleme:28 Mayıs 2021

Başkent OSB olarak, kurumumuzu daha etkin ve verimli kılacak, üst düzey kalite ve yönetim sistemleriyle, sertifika sahibi olmaya devam ediyoruz.

Buna yönelik olarak, Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Arttırılmasına Dair Yönetmelik ve 11. Kalkınma Planı gereğince, bölgemiz ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Belgelendirme Denetimi sonrasında TÜRKAK akreditasyonlu “ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazanmıştır.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, enerji uzmanları tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde, enerji yönetim sistemi oluşturulması, enerji tasarrufu yapılması, enerji giderlerinin düşürülmesi ve çevreye duyarlılığı teşvik eden süreç ve sistemlerin oluşturulmasını, sürdürülebilirliğini sağlar.

“Geleceğin Sanayi Kenti” sloganıyla her sistemin öncüsü olan Başkent OSB de bu tutum ve sistemleriyle bu belgeyi alan ilk OSB’lerden birisi olmuştur.

AYRIM YOK, EŞİTLİK VAR! [09.03.2021]

Güncelleme:09 Mart 2021

Başkent OSB Yönetimi olarak “Ayrım yok, eşitlik var” ilkesiyle bünyemizde %50’ye yakın kadın personel istihdam etmekteyiz.

Sadece bölgemizde değil, dünyanın her yerinde çalışan ve üreten kadın sayısı her geçen gün artmaktadır. Kadınlar, kadın işi, erkek işi ayrımı yapmaksızın farklı alanlarda da başarılara imza atmaya devam etmektedir.

Bu yönde ilerleyen kadınları saygıyla alkışlarken, Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı Şadi TÜRK, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın çalışanlarımızla bir araya gelerek,  bölgemize sağladıkları katkılardan dolayı tek tek teşekkür etti.  Başkanımız Şadi TÜRK,  günün hatırası olarak kadın çalışanlarımıza çiçek ve çikolata hediye ederken, çekilen hatıra fotoğraflarıyla da güzel bir anı daha sayfalarda yerini aldı.

BELGİN KARAR’A TEŞEKKÜR BELGESİ [02.03.2021]

Güncelleme:02 Mart 2021

İş ya da özel hayatınızda bazı yol ayrımları yeni hayatlar için başlangıç olur. Başkent OSB Ailesinden Belgin Karar da kendi hayatı üzerine yeni kararlar almış ve kurumsal iş yaşamından ayrılmaya karar vermiştir.

Belgin Hanım, bölgemizde Katılımcı İlişkileri Şefi olarak uzun yıllar emek ve özveriyle çalıştı. Herkesin saygı ve sevgisini kazanan Karar, edebiyat ve tiyatro sevgisini de ailemize aşılamayı ihmal etmedi.

Kendisini, profesyonel olarak rol aldığı tiyatro oyunlarında izlemek hepimiz için bir keyifti. Umuyoruz ki yeni oyunlarıyla onu yakın zamanda yine sahnelerde görecek ve Başkent OSB Ailesi olarak onu alkışlamaya devam edeceğiz.

Başkanımız Şadi TÜRK de Belgin Karar ile vedalaşarak kendisine bölgemize sunduğu katkı ve hizmetlerinden ötürü “Teşekkür Belgesi” takdim etti. Başkan Türk, yolunun her zaman açık olması ve başarı dilekleriyle Belgin Karar’ı yeni hayatına uğurladı.

Biz de Başkent OSB Ailesi olarak Belgin Karar’a sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.

Yolunuz açık olsun Belgin Hanım…

BAŞKENT OSB YÖNETİMİNDEN, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI SN. MUSTAFA VARANK’A ZİYARET [22.02.2021]

Güncelleme:23 Şubat 2021

Başkent OSB, “Geleceğin Sanayi Kenti” mottosuyla yola çıktığı günden bu yana koyduğu hedefler doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. Projeleriyle ilgili olarak çalışmalarına devam eden bölgemiz, Başkanımız Şadi Türk ve beraberinde Yönetim Kurulu Başkanvekilimiz Mehmet Ergin, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Atakan Yalçınkaya, Murat Onur Sevinç ve Bölge Müdürümüz İsmet Üstündağ eşliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’a ziyarette bulundular.

Ziyaretimiz de bölgemiz gelişimine katkı sağlayacak yeni projeler görüşülerek, pandemi sürecinde dahi durmayan bölge yatırımlarımız hakkında Sn. Bakanımıza bilgi aktarımı yapıldı. Dinamik yapısıyla yenilikçi projelerin peşinde olan Başkent OSB, hızla geleceğe hazırlanmaya devam ediyor.

BAŞKENT OSB GELENEKSEL KIDEM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ [12.01.2021]

Güncelleme:12 Ocak 2021

Başkent OSB Bölge Müdürlüğü olarak her yıl olduğu gibi bu sene de 2021 yılı itibariyle kıdem kazanan personellerimize tören düzenledik.  Bölge Müdürlüğümüzde beş, on ve on beş yılını tamamlayan çalışanlarımıza Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk tarafından teşekkür belgesi ve hediyeleri takdim edildi.

Başkan Şadi Türk;  kıdemlilere çalışmaları ve başarıları için ayrı ayrı teşekkür ederken, hatıra fotoğrafı da çektirilerek Başkent OSB Ailesi anılarına bir yenisi daha eklendi.

BAŞKAN ŞADİ TÜRK VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ SAHADA İNCELEMELERDE BULUNDU [29.12.2020]

Güncelleme:29 Aralık 2020

Bölgemiz hızla gelişirken, Başkent OSB yönetimi de saha gezileriyle incelemelerde bulunmaya devam ediyor.

Başkan Şadi Türk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bölgeyi adım adım gezerek, biten ve hala ilerleme aşamasında olan projeleri yerinde inceledi.  Gezi esnasında bölgemize yönelik gelişim süreci ele alınarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Başkent Ankara’nın en gözde yatırım yerlerinden biri olan Başkent OSB’nin yatırım avantajlarının günden güne geliştiği ve yaşayan bir OSB olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediği gözlendi. Gezi de Başkan Şadi Türk ve Yönetim Kurulu Üyeleri esnaf ziyaretinde bulunmayı da ihmal etmedi. Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk, esnafla sohbetinde, pandemi sürecinin nasıl geçtiğini sordu. Aldığı cevaplar bölgemizin bu süreci, beklenenin aksine olumlu atlattığı yönünde oldu. Bu da bir kez daha Başkent OSB’nin zorluklardan güçlenerek çıktığını gözler önüne serdi.

ASFALTLARIMIZ YENİLENİYOR [25.12.2020]

Güncelleme:25 Aralık 2020

Bölgemiz sanayi ve üretim de olduğu kadar ihtiyaçlar doğrultusunda, görsel anlamda da kendini yenilemekte ve güncellemektedir. Bu yenilenme asfalt bakım, onarım ve yenilenmesiyle de bölge yollarımız, bulvarlarımız temiz ve şık bir görünüme kavuşmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından toplamda 7 kilometrelik bir asfalt çalışması yapılmış olup, yenileme işlemi devam etmektedir. Asfalt işleminden sonra ise baca kapakları, ızgaralar yükseltilerek; çizgiler yenilenmekte ve kasisler yapılmaktadır.

BAŞKENT OSB YENİLİK MERKEZİ SANAYİCİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ [18.12.2020]

Güncelleme:24 Aralık 2020

Dijital Çağ her alanda gücünü gösterirken, teknolojinin gerisinde kalanlar yok olmaya mahkum oluyorlar. Başta sanayi üretimi olmak üzere her sektör kendi iç ve dış dengelerini, bugün ve gelecek rotasını buna göre şekillendirmeye çalışıyor. Biz de Başkent OSB olarak, sadece teknolojik değil; yenilik gereken her alanda kendimizi ve bölgemizi geliştirme gayretindeyiz. 

Bu anlamda, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca desteklenen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) iş birliğiyle yürütülen “OSB’lerde Teknoloji Geliştirme Projesi” kapsamında bölgemizde “Yenilik Merkezi” kurulması için harekete geçilmiştir.

Başkent OSB Yenilik Merkezi kurulması konusunda sıkı bir çalışma yöneten bölgemiz de Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) yetkililerince, temel hususlarla ilgili katılımcımızın görüşlerinin alınması amacıyla Başkent OSB Yenilik Merkezi Sanayici Çalıştayı düzenlenmiştir. Yapılan sunumlarla katılımcılarımız bilgilendirilirken,  çalıştay, soru, öneri ve görüş bildirimleriyle devam etmiştir.

BAŞKENT OSB YÖNETİMİ MANSUR YAVAŞ’I ZİYARET ETTİ [11.11.2020]

Güncelleme:12 Kasım 2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi TÜRK, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Zeki TOPDEMİR ve Bölge Müdürü İsmet ÜSTÜNDAĞ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret ettiler ve bölgemize katkı sağlayacak hizmetler hakkında görüşüldü.

Sonraki yazılar »