Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


GELECEĞİN SANAYİ KENTİNDEN ” GELECEĞE NEFES” [11.11.2019]

Güncelleme:01 Kasım 2019

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11.11.2019 günü ,Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda düzenlenen ”Geleceğe Nefes” fidan dikimi seferberliğine Başkent OSB ‘de binlerce Ağaç dikerek katılım sağladı.
Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk’ün ilk fidanı dikmesi ile başlayan törene; Başkent OSB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürlüğü çalışanları, Başkent OSB Katılımcıları, DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ekibi, Hacettepe Üniversitesi Başkent OSB MYO Öğretmen ve öğrencileri, Başkent OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve öğrencileri katılım sağladı. Oldukça yoğun ilgiyle gerçekleşen törende 3.000 fidan toprakla buluştu.

BAŞKENT OSB VE ATILIM ÜNİVERSİTEİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI [15.10.2019]

Güncelleme:15 Ekim 2019

Başkent Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde bulunan firmaların Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin artırılması, Atılım Üniversitesi’ndeki akademik bilgi birikimi ve teknolojik olanakların sanayiye aktarılması amacıyla hazırlanan  Atılım Üniversitesi ve Başkent Organize Sanayi Bölgesi arasında “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imza töreni yapıldı.

 

İşbirliği Protokolü imza töreni, Atılım Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, ARGEDA-TTO Direktörü Doç. Dr. Yılser Devrim ve MŞMM Müdürü Dr. Besim Baranoğlu ile Başkent OSB Yönetimi adına Başkan Vekili Mehmet Ergin ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Üniversite- Sanayi İşbirliği Protokolü kapsamında;

  • Başkent OSB’de bulunan firmalar ile Ar-Ge çalışmaları yürütülebilmesi,
  • Avrupa Birliği ve Ulusal Destekli ortaklı projeler geliştirilmesi,
  • Akademik çalışmaların sanayiye aktarılması,
  • Üniversitemizin bünyesinde bulunan merkezlerin firmalara hizmet sağlaması,
  • Eğitim ve öğretimle ilgili konularda işbirlikleri geliştirilmesi planlanmaktadır.

 

M.E.B BAKAN YARDIMCISI MAHMUT ÖZER BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ [07.10.2019]

Güncelleme:07 Ekim 2019

Bakan yardımcısı Sn. Mahmut Özer yerinde incelemelerde bulunmak için, Başkent Organize Sanayi Bölgesini ve bölgedeki mesleki ve teknik eğitim kurumlarını ziyaret etti.

Başkent OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni yapılan pansiyon binası ve Mesleki Eğitim Merkezini gezerek yerine incelemelerde bulunan Sn. Mahmut Özer’e; Mesleki ve Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Ankara Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Müdür Yrd. Bedri Ekşi, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem SOLMAZ ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel eşlik etti.  Ziyarette okullarda bulunan öğrencilerle sohbet eden Mahmut özer, onların eğitim kurumları ile ilgili düşüncelerini, öneri ve isteklerini de dinledi.

Bakan Yardımcısı Özer, ziyaretin ardından düzenlenen toplantıda, Türkiye´de mesleki ve teknik eğitimin mevcut durumu, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimde yapılan düzenlemeler ve başlatılan yeni projeler hakkında bilgiler verdi. Ana gündemin eğitim, istihdam, üretim ilişkisinin güçlendirilmesi ve mevcut OSB mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sayılarının artırılmasının olduğu toplantıda, 2023 Vizyon Belgesi kapsamında mezunlara istihdamda öncelik verilmesi, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının mesleki ve teknik eğitim kurumlarına sağladığı katkılara destek olunması ve patent düşüncesinin yaygınlaştırılması da görüşülen konular arasındaydı.

 

Başkent OSB hakkında genel bilgileri paylaşırken, bölge olarak eğitime ne kadar önem verdiklerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, mesleki eğitimin son dönemde öneminin anlaşıldığını ancak Başkent OSB’nin bunu çok önceden fark ederek eğitim kurumları oluşturduğunu belirtti. Başkent OSB’nin Üniversite &Sanayi İşbirliği anlamında da öncü OSB’lerden biri olduğunu ifade ederken, bütün bu güzel projeleri sanayicinin kendi parası ve emeğiyle gerçekleştirdiklerini anlattı

????????????????????????????????????

BAŞKAN ŞADİ TÜRK OSB SORUNLARINI ANLATTI [28.08.2019]

Güncelleme:28 Ağustos 2019

Ankara 3. Dönem İl Koordinasyon Toplantısı, Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir başkanlığında gerçekleştirildi. Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk de toplantıya katılarak, Temelli sanayi havzasında yer alan OSB’lerin ortak sorunları ve bu sorunlara çözüm önerilerini anlatan sunumu 4 OSB’yi temsilen gerçekleştirdi.

 

Sunumda Başkent OSB, Anadolu OSB, ASO 2.ve3. OSB, Dökümcüler İhtisas OSB’nin ortak sorunları ve bu sorunlar için çözüm önerileri Ankara Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir ve toplantıda yer alan kurula iletildi.

 

ANKARA VALİ YARDIMCISI FATİH KAYA BAŞKENT OSB’DE [01.08.2019]

Güncelleme:01 Ağustos 2019

Sanayi havzamızda yer alan Konut ve Kopperatif’lerin sorunlarına çözüm bulmak üzere, Ankara Vali Yardımcısı ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Fatih Kaya; Ankara’nın çeşitli kurumlarından yetkililer ve il müdürleri ile beraber bölgemizde bir istişare toplantısı düzenledi.  Bölgemiz Konferans salonunda gerçekleşen ve  Temelli Havzasında yer alan Kooperatif ve Birlik Başkanlarının yanı sıra Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılının da katılım sağladığı toplantıda, konutlar ile ilgili sorunlar ve çözümler görüşüldü.

BAŞKENT OSB YÖNETİMİNDEN MANSUR YAVAŞ’A ZİYARET [23.07.2019]

Güncelleme:23 Temmuz 2019

Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi Türk, beraberinde bulunan Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz; Bölge Müdürümüz ve Müdür yardımcımız eşliğinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ortak paydada uygulanacak projeler ve sanayiciler ile ilgili konular ele alındı.

KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİSİ BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARETE GELDİ [09.07.2019]

Güncelleme:09 Temmuz 2019

Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanychbek Omuraliev beraberinde bulunan elçikilik heyetiyle bölgemize ziyarete geldi.  Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Şadi, Türk, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimiz  olmak üzere, bölge katılımcılarımızın da katılım gösterdiği toplantıda;  iş olanakları ve yapılabilecek  işbirliklerinin görüşüldü. Kırgızistandaki yatırım alanları ve sektörleri hakkında da bilgi veren Büyükelçi, Başkent OSB katılımcılarının fabrikalarını ziyaret ederek övgülerde bulundu.

 

BAŞKANIMIZ ŞADİ TÜRK, ANKARA KALKINMA AJANSI YÖNETİMİNDE!

Güncelleme:18 Nisan 2019

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan Başkent OSB’nin ve en büyük sanayi kuruluşlarından ŞA-RA Enerjinin Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi.

İş dünyasının en başarılı isimlerinden biri olarak anılan ve düzgün duruş, düzgün çalışma prensibini benimseyen Şadi Türk, Ankara’nın ve ülkemizin gelişmesi için çalışmaya, emek vermeye pek çok farklı kolda olduğu gibi Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi olarak da devam edecektir.

‘’Ankara’yı ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan küresel bir başkente dönüştürecek kalkınma stratejilerinin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde öncü olmak’’ Vizyonu ile yola çıkan Ankara Kalkınma Ajansı, Sürdürülebilir bölgesel kalkınmayı hızlandırmak ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla; bölgeye yönelik stratejiler geliştirmek, destekler vermek, işbirliği ve koordinasyon sağlamak, izleme ve değerlendirme ile tanıtım ve iletişim faaliyetlerini yürütmek misyonu ile çalışmalarına devam etmektedir.

BAŞKENT OSB 15. OLAĞAN GENEL KURULU [06.04.2019]

Güncelleme:06 Nisan 2019

6 Nisan Cumartesi Günü Başkent OSB 15. Olağan genel Kurulu gerçekleşti. Katılımcıların yoğun ilgisi ve desteği ile her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde geçen Genel Kurul ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk oy birliği ile Başkanlık görevine devam ediyor.

2018 yılının başarılar ile dolu faaliyetlerinin sunumunun yapılarak 2019 için projelerin paylaşıldığı Genel Kurulda, Açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk; ”15. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu önemli çünkü kurulduğu zamandan itibaren genel Kurul gerçekleştiren nadir OSB’lerden biriyiz. 2018 yılı hepimiz için zordu. Özellikle ikinci yarısı ekonomik anlamda ciddi bir sıkıntı ile geçti. Başkent OSB’nin diğer alanlardan farkı krizlere rağmen hiç birimizin yere düşmemesi oldu diyebiliriz. Bu da işimizi doğru yaptığımızı gösterir. Hepinizden Allah razı olsun işinizi doğru yaptığınız için sanayimize, ülkemize ve bölgemize zeval getirmediğiniz için. Her zaman gururla söylüyorum Başkent OSB, kendine has tarzı ile yatırımcıları ile uyum içinde bir yapı sergiliyor. 2018 yılında ne olursa olsun biz ülkemiz için çalışmaya devam ettik, birlik ve beraberlik içinde geçirdiğimiz nice yıllarımız olması dileğiyle.’’  Diyerek 2018 yılını anlatan faaliyet raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

Öneri ve taleplerin de dinlendiği toplantı da Bölgenin gelişmesi için neler yapılabileceği de konuşuldu.

 

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA MESAJI

Güncelleme:18 Mart 2019

18 Mart Çanakkale Zaferi Vatan sevgisi, fedakarlık, birlik beraberlik ve cesaret ile yazılmış bir destandır! Bu unutulmaz zaferi bize kazandıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Bu vatan size minnettardır!

Şadi Türk
Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı

Sonraki yazılar »