Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


Büyük Hedefler

Güncelleme:04 Nisan 2018

Son dönemde kalbimiz, ‘’Zeytin Dalı Harekatı’’ ile Afrin’de canı pahasına huzur, adalet ve vatan savunması için mücadele veren yüce Türk askeri ile beraber atıyor. Bu mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, ordumuzun zafer ile ülkemize dönmesini ve terör denilen bu kötülüğün artıkson bulmasını temenni ediyorum.

Değerli sanayiciler; son dönemde oldukça sık karşımıza çıkan, ülkemizin sanayisi ve ekonomisi açısından son derece önemli olan ‘’Yerli ve milli üretim’’ konusunda hem devletimiz hem de Sanayicilerimiz güzel projeler ile üretimlere başlamış durumda. Bu projelerin bir bölümünün bölgemiz Başkent OSB’de gerçekleşeceğini görmek gerçekten gurur verici. Yerli ve Milli üretimin en iyi projelerinden ve ‘’milli enerji’’ projesinin de bir parçası olan 450 milyon dolar yatırım maliyeti bulunan Türkiye’nin ilk entegre yerli güneş paneli üretim fabrikası ile Ar-Ge tesisi Kalyon Grup ve Hanwa Q-Cells işbirliği ile bölgemizde açılıyor. EKA-fotovoltaik hücre ve güneş modülü fabrikası ve AR-GE merkezi Önümüzdeki yıl tam kapasitesi ile üretime başlayacak. Ülkemizi gururlandıracak bir proje olmasının yanı sıra sağlayacağı istihdam ile de ülke ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak.

Diğer yerli ve milli üretim markamız; çevreye ve insana duyarlı bir milli teknoloji firması olan üretim ve çalışma merkezi olarak Başkent OSB’yi tercih eden Aselsan A.Ş. ‘’Türkiye’nin teknolojik alanda dışa bağımlılığını azaltıp, küresel hedeflerine marka bilinirliğini artırarak ulaşarak halkına gurur veren bir savunma şirketi olmak.’’ misyonunu taşıyan Aselsan; basında ve sosyal medyada ‘’milli gururumuz’’ sloganı ile başarılarını paylaşıyor. Başkent OSB’de savunma sistemleri ile ilgili projelerin sistem seviyesi üretim, entegrasyon ve test faaliyetlerini gerçekleştirecek. İlk aşamada ‘’Hava Savunma Sistemleri’’ Projesi Seri üretimini yapacak olan Aselsan ile biz de gurur duyuyoruz.

erli ve milli üretim konusunda devlet yatırımcılara destek veriyor. Özellikle Kamu kurum ve kuruluşlarının alımlarını yerli üretimden yapması kalkınmayı ve üretimin gücünü artırarak dışa bağımlılık konusunda çok önemli bir yol kat etmemizi sağlayacaktır. Üretim öncesi en önemli şey olan AR-GE konusunda da biz sanayicilere destek olacak proje ve yatırım destekleri var. Böyle olunca geriye farkında olmak, sorumluluk almak ve üretmek kalıyor.

Türkiye’nin her konuda yetkin olduğu ve kendi gücünün farkındalığı ile daha da başarılı günler göreceği için heyecanlı ve umutluyuz.

Ülkemi her zaman çok sevdim ve ülkemde yetişen; Bilim, Sanayi ve Teknoloji anlamında büyük başarılara imza atacak genç beyinlere güvendim. Bizim ilkelerimiz, ülkemizdir! Unutmamak gerekir ki; Büyük hedefler, büyük hayallerin sonucunda oluşur.

Şadi TÜRK

Başkent Organize Sanayi Bölgesi
Yönetim Kurulu Başkanı

deneme sayfası

Güncelleme:15 Şubat 2017

eeeeeeyyyy

Politikamız

Güncelleme:01 Ocak 2017

Lisanssız Elektrik Üretimi [Üretim Başvurusu Yapan Firmalar]

Güncelleme:09 Mart 2016

Üretici firma Üretim mik. kW
Başkent OSB 999 kW GES
Sunlego Enerji sistemleri San. ve Tic. A.Ş. 50 kW GES
Merih Asansör A.Ş. 59.8 kW GES
Dora Oto Cam A.Ş. 27.09 kW GES
Taşçı Çelik Ltd. Şti. 200 kW GES
Taşçı Vinç Ltd. Şti. 240 kW GES
Başkent Enerji Elk. Üretim A.Ş. 999.9 kW GES

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN ŞADİ TÜRK TV6 EKRANLARINA KONUK OLDU [29.02.2016]

Güncelleme:29 Şubat 2016

Ekonominin ve sektörlerin nabzını tutmak gayesiyle hazırlanan ve TV 6 ekranlarında yayınlanan Sektör Saatinin bu haftaki konuğu Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şadi TÜRK oldu.
Sayın Şadi TÜRK katılmış olduğu programda kendisine yöneltilen sorulara cevaplar verirken, Başkent OSB hakkında merak edilenleri, başarılarını ve gelecek planlarını anlattı. Bunların yanı sıra ülkemizde yer alan OSB’ lerin durumu hakkında yorumlar yaparken Türkiye ve Dünya Ekonomisi hakkında da yöneltilen soruları yanıtladı. “Geleceğin Sanayi Kenti”nin Başkanı Şadi TÜRK, bu idealin gelişim seyrinden de bahsetti.

Yardımcı Dökümanlar

Güncelleme:04 Şubat 2015

icon Atık Yönetim Planı

icon İş Akış Şeması (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Örneğidir)

Lisansız Elektrik Üretimi [İstenilen Belgeler]

Güncelleme:24 Kasım 2014

1- Lisanssız üretim bağlantı başvuru formu.
2- Tapu ya da kira sözleşmesi fotokopisi.
3- Başvuru ücreti dekontu.
4- Kurulacak Tesisin bağlantı tek hat şeması.
5- Elektrik aboneliğini gösteren belge.

GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI PROJELER İÇİN DETAYLI BİLGİ

“Yönetimde ve Üretimde Yalın Sistem” eğitimi

Güncelleme:31 Ağustos 2012

SAYIN KATILIMCIMIZ

06 Eylül 2012 Perşembe günü saat:14:00’de “Yönetimde ve Üretimde Yalın Sistem” konulu eğitim ve bilgilendirme etkinliği düzenlenecektir.

Yalın Sistem”; maliyetlerin kaliteden ödün vermeyerek düşürülmesi, müşteri memnuniyetinin artırılması, piyasa koşullarına uyum esnekliğinin kazanılması, nakit akışının hızlandırılması ve dolayısıyla firma karlılığını hedefleyen yönetim ve üretim sistemidir. Bu sistem “TOYOTA” firmasının ulaştığı başarılarla adını duyurmuştur.

Sözü edilen eğitime katılmak isteyenlerin “ www.baskentosb.org/krm/egitim/kayit.php” linkinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Tüm katılımcı firmalarımızın temsilcilerinin eğitim etkinliğimize etkin katılımını bekler saygılar sunarız.

FeedTech Makine İran’a tesis kuracak

Güncelleme:11 Ocak 2012

(DUNYA 11.01.2012)

Güncelleme:04 Ocak 2012Sonraki yazılar »