Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


Neden Başkent OSB?

Güncelleme:25 Aralık 2017

Bölgemiz Ankara sanayisinin cazibe merkezi olma yolunda çok büyük bir mesafe katetti. Bundan sonra da daha büyük adımlar atarak, hedeflerimize doğru emin adımlarla koşmaya devam edeceğiz. Başkent OSB’nin göstermiş olduğu bu yüksek performans, ülkemiz yönetimi, kamu ve Ankara sanayisinin önde gelen kesimleri tarafından taktirle anılıyor.

Azim ve istikrar ile devam ettiğimiz projelerimiz devletin her kademesinde, Üniversitelerde, resmi ve özel kuruluşlarda bölgemizin öne çıkmasını ve taktir kazanmasını sağlamıştır. Başarımızın en önemli nedenlerinden biri de; yıllardır hem devlet hem de özel sektörde gerçekleştirmek istediğimiz projeleri sürekli gündemde tutmak ve takip etmektir. Biliyoruz ki; gündeme getirdiğimiz bu projelerin hepside sanayimizin can damarı.

İşte gerçekleşen projelerimiz…

Yenikent-Temelli karayolu;

Bu yoldan sadece Başkent OSB değil, sanayi çanağında bulunan tüm OSB’ler ve sanayi kuruluşları faydalanabilir. Pek çok açıdan büyük bir kolaylık sağlayacak olan bu önemli yolun OSB’leri birbirine entegre ediyor olması ekonomiye çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Üstelik sadece OSB’lerin yararlanacağı bir yol olmaktan çıkarak, bulunduğu bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek ve hareketlilik kazandıracak bir yoldur. Yakın zamanda göreceğiz ki, Yenikent- Temelli yolu, onbinlece insanın bölgeye yerleşmesine olanak sağlayacak.

Gündemimizde olan ve gurur duyduğumuz bir başka projemiz de ‘’Lojistik Merkezi’’. Çok yakın zamanda hayata geçemesini beklediğimiz bu güzel projemiz ve niceleri bizi Ankara Sanayisi’nin cazibe merkezi haline getirecek.

Bütün bu gelişmeler ve geleceğe yönelik tasarımlar sonrasında, Türkiye’nin ilk entegre güneş paneli üretme tesisinin Başkent OSB’de yapılması kesinlikle tesadüf değildir. Bu zaman kadar yapılan atılımların ve üst üste konan proje taşlarının güzel geri dönüşümüdür.

Yola çıkarken hedefimiz; Cumhuriyetin Başkenti olan Ankarayı, sanayi ve üretimin de başkenti yapmaktı. Hedefimizden şaşmadan yürüdüğümüz bu yolda, sermayemiz vatan sevgimiz, gücümüz alın terimiz ve umudumuz sizin desteklerinizdir.

Bizimle olmaya devam edin.

Şadi TÜRK

Başkent Organize Sanayi Bölgesi
Yönetim Kurulu Başkanı

deneme sayfası

Güncelleme:15 Şubat 2017

eeeeeeyyyy

Politikamız

Güncelleme:01 Ocak 2017

Lisanssız Elektrik Üretimi [Üretim Başvurusu Yapan Firmalar]

Güncelleme:09 Mart 2016

Üretici firma Üretim mik. kW
Başkent OSB 999 kW GES
Sunlego Enerji sistemleri San. ve Tic. A.Ş. 50 kW GES
Merih Asansör A.Ş. 59.8 kW GES
Dora Oto Cam A.Ş. 27.09 kW GES
Taşçı Çelik Ltd. Şti. 200 kW GES
Taşçı Vinç Ltd. Şti. 240 kW GES
Başkent Enerji Elk. Üretim A.Ş. 999.9 kW GES

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN ŞADİ TÜRK TV6 EKRANLARINA KONUK OLDU [29.02.2016]

Güncelleme:29 Şubat 2016

Ekonominin ve sektörlerin nabzını tutmak gayesiyle hazırlanan ve TV 6 ekranlarında yayınlanan Sektör Saatinin bu haftaki konuğu Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şadi TÜRK oldu.
Sayın Şadi TÜRK katılmış olduğu programda kendisine yöneltilen sorulara cevaplar verirken, Başkent OSB hakkında merak edilenleri, başarılarını ve gelecek planlarını anlattı. Bunların yanı sıra ülkemizde yer alan OSB’ lerin durumu hakkında yorumlar yaparken Türkiye ve Dünya Ekonomisi hakkında da yöneltilen soruları yanıtladı. “Geleceğin Sanayi Kenti”nin Başkanı Şadi TÜRK, bu idealin gelişim seyrinden de bahsetti.

Yardımcı Dökümanlar

Güncelleme:04 Şubat 2015

icon Atık Yönetim Planı

icon İş Akış Şeması (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Örneğidir)

Lisansız Elektrik Üretimi [İstenilen Belgeler]

Güncelleme:24 Kasım 2014

1- Lisanssız üretim bağlantı başvuru formu.
2- Tapu ya da kira sözleşmesi fotokopisi.
3- Başvuru ücreti dekontu.
4- Kurulacak Tesisin bağlantı tek hat şeması.
5- Elektrik aboneliğini gösteren belge.

GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI PROJELER İÇİN DETAYLI BİLGİ

“Yönetimde ve Üretimde Yalın Sistem” eğitimi

Güncelleme:31 Ağustos 2012

SAYIN KATILIMCIMIZ

06 Eylül 2012 Perşembe günü saat:14:00’de “Yönetimde ve Üretimde Yalın Sistem” konulu eğitim ve bilgilendirme etkinliği düzenlenecektir.

Yalın Sistem”; maliyetlerin kaliteden ödün vermeyerek düşürülmesi, müşteri memnuniyetinin artırılması, piyasa koşullarına uyum esnekliğinin kazanılması, nakit akışının hızlandırılması ve dolayısıyla firma karlılığını hedefleyen yönetim ve üretim sistemidir. Bu sistem “TOYOTA” firmasının ulaştığı başarılarla adını duyurmuştur.

Sözü edilen eğitime katılmak isteyenlerin “ www.baskentosb.org/krm/egitim/kayit.php” linkinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Tüm katılımcı firmalarımızın temsilcilerinin eğitim etkinliğimize etkin katılımını bekler saygılar sunarız.

FeedTech Makine İran’a tesis kuracak

Güncelleme:11 Ocak 2012

(DUNYA 11.01.2012)

Güncelleme:04 Ocak 2012Sonraki yazılar »