Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, ocak 2010’da temelini attığı Başkent OSB’nin idari binasının açılışını da yaptı.

Güncelleme:29 Nisan 2011

Türkiye’nin en önemli organize sanayi bölgeleri içinde yer alan Başkent Organize Sanayi Bölgesi (Başkent OSB) yeni idari binasına kavuştu.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün,  8 Ocak 2010’da temelini attığı ve 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Başkent OSB idari binasının açılışını da yaptı. Çok temel attığını, çok açılış yaptığını belirten Ergün, “Ancak bir tesisin hem temelini atıp, hem de açılışını yapmak benim için ayrı bir mutluluk”dedi.

OSB’lerin planlı sanayileşmedeki önemine değinen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Başkent OSB’nin çalışmalarını ne kadar taktir ettiğini açılışta da ifade ettiğini hatırlatarak, “İdari binanın kısa sürede tamamlanması, taktirimi daha da arttırdı”dedi.

Törende konuşan Sincan Belediye Başkanı Doc. Dr. Mustafa Tuna da, sanayi kenti olmaya başlayan Ankara’da  Sincan’ın ayrı bir önemi bulunduğunu söyledi. Sincan sınırlarının içerisinde altı OSB bulunduğunu belirten Tuna, OSB’leri en önemli sorununun bağlantı yollarının olduğunu anlattı. Tuna, “Çevre bağlantı yollarının yapımı için Başbakan Tayyip Erdoğan’dan gerekli desteği aldıktan sonra, için hızlandırılması için ilgili kurumlarla yoğun bir çalışma içine girdiklerini anlattı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir de, hızlı sanayileşen Ankara’nın ilk 3-4 sanayi kenti arasına girdiğini söyledi. Başkent  OSB’yi de yakından izlediğini anlatan Özdebir, “Başkent OSB’de işyeri olan sanayicilerimizi şanslı olarak görüyorum. Başkent OSB yönetimini ve çalışkan Başkanını çok güzel bir OSB kurdukları için kutluyorum”dedi.

100 tesis faaliyette

Başkent OSB Başkanı Şadi Türk de, görüntüler eşliğinde kuruluşundan bugüne çalışmalarının kısa bir özetini yaptı. Başkent OSB’nin hem parsel sayısı açısında hem de sosyal donatı açısında OSB’ler arasında ön sıralarda yer aldığını söyleyen Türk, “Bugün bizim gerçekleştirdiklerimizi belki bir çok kurum hayal dahi etmiyor”dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Aralık 2003 tarihinde temelini attığı Başkent OSB’de zaman zaman yaşanan ekonomik krizlere karşın bugün 100 tesisin üretim yaptığını söyledi.

Sanayi Bakanlığından Başkent OSB’ye Ziyaret..

Güncelleme:27 Nisan 2011

Sanayi Bakanlığı teknik personel grubu bölgemizi ziyaret etti.Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi TÜRK bölgenin tanıtımıyla ilgili sunum yaparak ziyeretcilere bölgemiz hakkında bilgi verdi.