Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


Başkent OSB daha “yaşanabilir” olacak

Güncelleme:24 Şubat 2012

Sabah Ankara 24.02.2012

Başkent OSB daha yaşanabilir olacak

Güncelleme:24 Şubat 2012

Hürriyet Ankara 24.02.2012

Ankara’da yenilikçi uygulamalar hayat buluyor

Güncelleme:24 Şubat 2012

Ankara İl Gazetesi 24.02.2012

Ankara’da yenilikçi uygulamalar hayat buluyor

Güncelleme:24 Şubat 2012

Kırıkkale İl Gazetesi 24.02.2012

Başkent OSB daha yaşanabilir hale gelecek

Güncelleme:24 Şubat 2012

Zaman ANKARA 24.02.2012

Ankara’nın en büyük OSB’si olan Başkent OSB ‘ YENİLİKÇİLİK MERKEZİ KURULUŞ FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI’ Projesini Tanıttı.

Güncelleme:24 Şubat 2012

Ankara’ya Yenilikçilik Merkezi Kuruluyor

Başkent Organize Sanayi Bölgesinin öncülük ettiği Ankara Yenilikçilik Merkezi kuruluşunun ilk adımı olan fizibilite çalışmasının başlatılması dolayısıyla yapılan törene Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup AKKAYA, Ankara Vali yardımcıları Şentürk UZUN ve Mahmut YILDIRIM, Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duran ALTIPARMAK, ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, KOSGEB Başkan yardımcısı Hüseyin TÜYSÜZ, Ankara Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa LALE, Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kasım KAYIHAN OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan AYDIN katıldılar.

Kalkınma Bakan Yardımcısı CEYLAN: “Ankara’da son yıllarda hızla gelişimini sağlayan Başkent OSB’nin Yenilikçilik Merkezi fizibilite çalışmasını başlatmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkede kamu ve özel sektör kaynaklarıyla AR-GE kapasitesi yükseltilmiş bulunmakta; ancak bu projelerde yapılan üretimlerin seri üretime dönüştürülememesi bir eleştiri konusuydu. Ankara’nın en büyük OSB’si olan Başkent OSB’yi kutluyor, projeye destek veren Ankara Kalkınma Ajansı’na ve Gazi Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şadi TÜRK: “ Başkent Organize Sanayi Bölgesi yaşanabilir, çalışılabilir, rekabet edebilir bir bölge olarak Ankara Yenilikçilik Merkezinin Kuruluşunda da önderlik edecektir. Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara’nın Yenilikçilik Merkezi olma yolunda ilk adımını atmaktadır. Bu proje ile Ankara’nın yenilikçilik potansiyelini harekete geçirmek ve buna bağlı sürdürülebilir rekabet gücünü artırmayı hedefleyen yenilikçilik merkezi kuruluşunu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu projeyi Gazi Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirerek, üniversite sanayi işbirliğinin bir örneğini sunacağız.”dedi.

Toplantıda ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Duran ALTIPARMAK, KOSGEB Başkanı Yardımcısı Hüseyin TÜYSÜZ, Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa LALE ve Vali Yardımcısı Mahmut YILDIRIM’da konuşma yaptılar.

Protokol Konuşmalarının ardından Ankara Yenilikçilik Merkezi Kuruluş Fizibilite Çalışması Projesi Proje koordinatörü Selami BABACAN Ankara Yenilikçilik Merkezi Kuruluş Fizibilite Çalışması Projesini kısaca tanıttı.

Öğle yemeğinin ardından toplantı sona erdi.

Başkent OSB’den Yenilikçi Proje

Güncelleme:22 Şubat 2012

Milliyet 22.02.2012

Ankara Kalkınma Ajansı Bölgemizi Ziyaret Etti

Güncelleme:15 Şubat 2012

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı ve Ajans uzmanlarından oluşan bir ekip Bölgemizi ziyaret etti. Ziyaretçilere Başkent OSB yönetim Kurulu başkanı Sayın Şadi TÜRK bölgemizin tarihini ve projelerini anlatan bir sunum yaptı. Ardından Başkent OSB hizmet binası gezdirildi.

Başkent OSB’nin gelişmesi, yabancı yatırımcıların çekilmesi ve özellikle de dış ticaret hacminin artırılması ile ilgili olarak karşılıklı işbirliği konuları ziyaret sırasında görüşülen konular arasında yer aldı.