Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


“Yönetimde ve Üretimde Yalın Sistem” eğitimi

Güncelleme:31 Ağustos 2012

SAYIN KATILIMCIMIZ

06 Eylül 2012 Perşembe günü saat:14:00’de “Yönetimde ve Üretimde Yalın Sistem” konulu eğitim ve bilgilendirme etkinliği düzenlenecektir.

Yalın Sistem”; maliyetlerin kaliteden ödün vermeyerek düşürülmesi, müşteri memnuniyetinin artırılması, piyasa koşullarına uyum esnekliğinin kazanılması, nakit akışının hızlandırılması ve dolayısıyla firma karlılığını hedefleyen yönetim ve üretim sistemidir. Bu sistem “TOYOTA” firmasının ulaştığı başarılarla adını duyurmuştur.

Sözü edilen eğitime katılmak isteyenlerin “ www.baskentosb.org/krm/egitim/kayit.php” linkinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Tüm katılımcı firmalarımızın temsilcilerinin eğitim etkinliğimize etkin katılımını bekler saygılar sunarız.

Hollanda Büyükelçiliği yetkilileri bölgemizi ziyaret etti

Güncelleme:15 Ağustos 2012

Hollanda Büyükelçiliği Ekonomik ve Ticari İşler Müdürü David NAVES, Ekonomik ve Ticari İşler Müdrü Yardımcısı Ferda HENDRIKS; Avrupa’nın prefabrik sistemler konusunda lider firması Hollanda’lı De Meeuw ile sektörde yaklaşık 10 yıllık tecrübeye sahip olan ABC Prefabrik ve Metal sistemler firmasının Bölgemizde yapmış oldukları ortak yatırımı görmek ve Başkent OSB hakkında bilgi almak için 10 Ağustos 2012 tarihinde bölgemizi ziyaret ettiler.

Sayın David NAVES aldığı bilgiler sonrasında “Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Hollandalı iş adamlarına Başkent OSB’yi tavsiye edeceklerini” söyledi.Türkmenistan Enerji Bakanlığı yetkilileri bölgemizi ziyaret etti

Güncelleme:15 Ağustos 2012

Türkmenistan Enerji bakanlığına bağlı bir kablo firmasının genel müdürü Meredow KAKABALLY, genel müdür yardımcısı Annekov ARSLAN, baş mühendis Kulkov ALEXSANDR ve Burç Grup Türkmen Temsilcisi Guvanch GURBANMURADOV bölgemizi 09 Ağustos 2012 tarihinde ziyaret ettiler.

Başkent OSB’deki katılımcı-OSB ilişkileri, arsa tahsis işlemleri, ruhsatlandırma işlemleri vb. konularda bilgi alan ziyaretçiler, Türmenistan’da da bir OSB kuracaklarını bunun için Türkiyedeki OSB’lerden Başkent OSB’yi örnek alacaklarını bildirdiler.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Gen. Müd. Sayın Yaşar ÖZTÜRK bölgemizi ziyaret etti.

Güncelleme:14 Ağustos 2012

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü sayın Yaşar ÖZTÜRK bölgemizi 10 Agustos 2012 tarihinde ziyaret etti.

Bölge müdürümüz sayın İsmet ÜSTÜNDAĞ tarafından sayın Yaşar ÖZTÜRK’e bölgemiz hakkında bilgi verildi.

Bölgemizi tanıtan kısa film gösterisinin ardından imar birimi tarafından Bölgemizde yapılan 2. etap çalışmaları ve Küçük sanayi sitesi projesi çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Yapılan çalışmaları gören sayın Yaşar ÖZTÜRK “OSB OLARAK ÇOK ÇALIŞMIŞSINIZ” dedi.

Türkiye 10 yıl içinde Çin’den daha avantajlı konuma geçecek

Güncelleme:03 Ağustos 2012

HÜRRİYET Ankara (02.08.2012)

Geleneksel İftar yemeği yoğun katılım ile gerçekleşti.

Güncelleme:01 Ağustos 2012

Başkent OSB’nin “Geleneksel iftar yemeği” bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleşti.

Bilkent Otel’in Sakarya Salonu’nda gerçekleşen yemeğe katılımcıların yanısıra konukların ilgisi de büyük oldu. Tüm masaların dolduğu “Geleneksel iftar yemeği” imamın sahnede ezan ve dua okumasıyla başladı.

Yemekte Başkent OSB Başkanı Şadi Türk kısa bir konuşma yaparak, gelenekselleşen iftar yemeklerine her yıl ilginin giderek arttığını dikkat çekerek, katılımcılara teşekkür etti. Türk, yemeklerin aynı zamanda katılımcılar arasında dayanışmayı güçlendirdiğini söyledi.

“Geleneksel İftar yemeğinde” Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ankara Valisi Yardımcısı Mahmut Yıldırım, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TSKGV Başkanı Hayrettin Uzun, OSBÜK Genel Sekreteri Ali Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz , TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, çok sayıda bürokrat ve Başkent OSB katılımcıları bulundular.