Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


Halkbankası’da Başkent OSB’de

Güncelleme:28 Mayıs 2013

Halkbankası Bölgemizde şube açmak için Bankalar caddesinde yer kiraladı.

Başkent OSB’de düzenlenen imza töreninde Başkent OSB yönetim kurulu üyelerinden Başkent Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ergin, Başkent OSB hukuk danışmanı Sayın Abidin Şahin, Halkbankası 3.bölge koordinatörü Sayın İsmet Gergerli ve Halkbankası 3.bölge operasyon bölüm müdürü Sayın Mehmet Küçük yer aldı.

Halkbankası’nın Başkent OSB şubesi 2013 Haziran ayı sonunda hizmet vermeye başlayacak.

9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.

Güncelleme:02 Mayıs 2013

Başkent Organize Sanayi Bölgesi 9. Olağanüstün genel kurulunu gerçekleştirerek, bir ilki başararak başlattığı “kendi kendine yönetim” anlayışını sürdürdü.

Yönetim kurulu başkanı Sayın Şadi Türk’ün yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşundan sonra başkanlık divanı oluştu. Başkanlık divanın oluşmasından sonra faaliyet raporunu okuyan ve katılımcılardan gelen soruları yanıtlayan Başkent OSB Başkanı Şadi Türk, 2013 yılının bölge için eğitim yılı olacağını söyledi.

Başta TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bir çok bakan, belediye başkanı ve bürokratın kutlama telgrafı gönderdiği genel kurulda konuşan Yönetim kurulu başkanı Sayın Şadi Türk, Başkent OSB’nin gelişme sahasının planlandığı şekilde devam ettiğini ifade etti.  “Başkent OSB, diğer bölgelerden çok farklı ve çok daha daha iyi gelişiyor”diyen Yönetim kurulu başkanı Sayın Şadi Türk, yapılan çalışmaları sinevizyon üzerinde grafiklerle anlattı.

Bölgede faaliyet gösteren tesislerde çalışacak personelin eğitimine çok önem verdiklerini ifade eden Yönetim kurulu başkanı Sayın Şadi Türk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gazi Üniversitesi ile meslek yüksek okul kurmak için protokol yaptık. Eğitim hem teorik olarak ders şeklinde, hem de firmalarda uygulama şeklinde olacak. Meslek yüksek okulunun faaliyete geçirme çalışmalarının yanısıra, Sincan OSB’de faaliyette bulunan meslek eğitim merkezinin bölgemizde şube açarak çalışmalara başladık.”

Genel kurulda söz alan katılımcılar tek şikayetleri , bölgeyi ana arterlere bağlayan yol sorunu oldu. Katılımcıların bu yönde gelen şikayetlerini yanıtlayan Yönetim kurulu başkanı Sayın Şadi Türk, “Biz eforumuzun neredeyse tümünü bu yol yapımına harcıyoruz” diyerek, olağanüstü çabalarına rağmen sonuç alamadıklarını söyledi:

Yönetim kurulu başkanı Sayın Şadi Türk, şöyle dedi:

“Sayın Cumhurbaşkanı dahil bu sorunu her kademede dile getirdik, destek istedik. Ancak bugüne kadar olmadı. Bazen bu durumdan dolayı, bu ülkenin vatandaş olmaktan utanç duyar duruma kadar geldiğimizi söylemek durumundayım. Çünkü Ankara’nın 40 kilometre mesafesinde 6.5 kilometrelik bir yolu yapmama aczine düşmemeli bir devlet.

Şansımız belki yıllar sonra Sincan Belediyesi’ne bağlanmamız oldu. Orada her konuda iyi niyetle bize yardımcı olmaya çalışan bir belediye başkanımız var. Bu yol sorununun çözümü için büyük bir çaba sarf ediyor. Sincan ile Başkent OSB’yi ve Eskişehir yoluna bağlanacak bir yol projesini son aşamaya getirdi. Bu Kara Yolları projesi haline getirerek gerçekleşecek. Bu yıl içerisinde inşallah gerçekleşecek.”

Yeni yönetim

Başkent OSB Genel kurulunda, oy birliği ile akalanan Yönetim kurulu başkanı Sayın Şadi Türk başkanlığındaki yönetim, özür bildirip aday olmayan bir üye dışında aynen seçildi.

Başkent OSB’nin yeni yönetim ve denetim kurulları şöyle:

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE
1 Şadi TÜRK
2 Cavat KÖMÜRCÜ
3 Burhan AKKOÇ
4 Mehmet ERGİN
5 Kamil SUNAL

DENETİM KURULU ASİL ÜYE
1 Sırrı YETKİN
2 Ahmet Zeki TOPDEMİR