Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


IRAK ELEKTRİK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI VE BERABERİNDEKİ HEYET BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

Güncelleme:31 Ekim 2013

Elektrik Bakanlığı Elektrik İletim Hatları Genel Müdürü Sayın Mohammed Salih ve beraberindeki heyet Başkent Organize Sanayi Bölgesini 31 Ekim Perşembe günü ziyarette bulundu. Misafirlerimiz Bölge Müdürlüğü yönetimi tarafından karşılandı. Heyete bölgenin tarihçesi, işletme yöntemleri ve bölgede bulunan firmalar hakkında genel bilgi verildi. Mohammed Salih ve beraberindeki heyet, Bölgemiz ile kendi ülkeleri arasındaki ticari ilişkilere daha sağlam temeller atmak ve bunun devamlılığını sağlamak için bölgemizdeki bütün tesisler hakkında detaylı bilgi alarak tekrar ziyarete geleceklerini belirttiler. Özellikle Başkent OSB dergisi ve içeriği hakkında bilgi alan Mohammed Salih: “Başkent OSB ‘yi yakından gördükten ve sizlerden bilgi aldıktan sonra başarınızın tesadüf olmadığını anladım.” diyerek Başkent OSB Yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Başarı Hikayesi

Güncelleme:24 Ekim 2013

(Dünya – Başarı Hikayeleri)

Yeni Nesil OSB’yi 15 Yıl Önce Başlattık

Güncelleme:24 Ekim 2013

(Sanayi Gazetesi 09-15 Ekim 2013)

Yetkisiz Yetkili

Güncelleme:24 Ekim 2013

(Sanayi Gazetesi 02-08 Ekim 2013)

Güncelleme:24 Ekim 2013

KATILIMCILARIMIZA

Başkent Organize Sanayi Bölgesi 2. Etap su deposu devreye alma çalışması nedeniyle, aşağıdaki program dahilinde su kesintisi yapılacaktır.

Gerekli önlemleri almanız hususunda,

Tarih Kesinti Saati Süre
26 Ekim 2013 Cumartesi 18:00-06:00 12 Saat
27 Ekim 2013 Pazar 18:00-06:00 12 Saat
28 Ekim 2013 Pazartesi 18:00-02:00 8 Saat
29 Ekim 2013 Salı 10:00-22:00 12 Saat

Bilginize rica ederiz. Saygılarımızla,’’

ERKAN MAKİNA 7. DONANMA SATIŞ MAĞAZASIYLA BAŞKENT OSB’DE YER ALDI

Güncelleme:22 Ekim 2013

Her geçen gün hızla bölgesinde büyümeye devam eden Erkan Makine Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgısıztan, Türkmenistan, Tacikistan, Irak, İran ve tüm Türkiye’de onlarca bayi ve iç pazarına bir yenisini daha ekleyerek 7. Donanma Satış Mağazasıyla ‘Geleceğin Sanayi Kenti’ olan Başkent OSB’de yer almayı tercih etti. Ankara Sanayi  Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, Başkent OSB Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bayraktar ‘ın katıldığı açılış bir çok Ankaralı sanayiciyi bir araya getirdi. Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, açılışta yaptığı konuşmada; “Bir tek cıvata için OSTİM’e gitmek zorunda kalan sanayicilerimize yapılan bu yatırım, bölgemiz için önemli bir avantaj oldu.” diyerek Erkan Makine’ ya teşekkürlerini iletti. Nurettin Özdebir ve Şadi Türk’ün açılış konuşmalarının ardından Erkan Makine tarafından kendilerine plaket takdim edildi.

BAŞKENT OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞADİ TÜRK ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKAN YARDIMCISI YAHYA BAŞ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Güncelleme:20 Ekim 2013

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Sayın Yahya Baş’ın bölgemize olan ziyareti ve bölge sorunlarını yakından takip ederek incelemesi üzerine Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şadi Türk ve beraberindeki Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Cavat Kömürcü  ile Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Burhan Akkoç ve Bölge Müdürü Sayın İsmet Üstündağ, Bakan Yardımcısı Yahya Baş’ı makamında ziyaret ederek Kazan, Sincan ve Eskişehir bağlantı yolu hakkındaki son durumu ve yaklaşık 6 km ‘lik Eskişehir yolu bağlantısından, 50 bin dönümlük bir çanakta kurulu bulunan Başkent OSB, ASO 2. OSB, Anadolu OSB ve Dökümcüler İhtisas OSB ile Gecekondu Önleme Bölgesinde yer alan 25 bin konut ile ilgili son durum hakkında teknik bilgileri sunarak Bakan Yardımcısı Yahya Baş’a teşekkürlerini ilettiler.

BAŞKENT OSB ÖRNEK TEŞKİL ETMEYE DEVAM EDİYOR

Güncelleme:10 Ekim 2013

10.10.2013 Perşembe günü Afganistan Bakanlar Kurulu Heyeti bölgemizi ziyaret etti. Konuklarımız Bölge Müdürümüz Sn. İsmet ÜSTÜNDAĞ VE Bölge Müdür Yardımcımız Sevda GÜVENÇ tarafında karşılandı.  Afganistan Heyeti, Bölge tanıtım filmimizi izlemelerinin ardından Bölge Müdürümüz Sn. ÜSTÜNDAĞ, Başkent OSB ve Türkiye’de bulunan Genel OSB’ler hakkında detaylı bilgiler vererek heyetin sorularını cevapladı. Toplantının ardından Sen Transformatör ve Has Çelik Makine firmalarını gezen heyet memnuniyetlerini ileterek bölgemizden ayrıldı.

Elektrik Kesintisi

Güncelleme:10 Ekim 2013

KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ BÖLGESEL KALKINMA BAKANLIĞI BÖLGEMİZİ ZİYARETTE BULUNDU

Güncelleme:09 Ekim 2013

Kazakistan Cumhuriyeti Bölgesel Gelişim Bakanlığı Yerel Yönetimleri Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Sn. Nurlan MAKSUTOV ve Bölge Valilik temsilcilerinden oluşan heyet, 9 Ekim 2013 Çarşamba günü bölgemizi ziyarette bulundu. Başkent Organize Sanayi Bölgesi Denetim Kurulu Üyemiz Sn. Ahmet Zeki TOPDEMİR ve Bölge Müdürlüğümüz Yöneticileri tarafından karşılanan heyete bölge tanıtım brifingi yapılırken bölgenin kuruluşu, tarihçesi, çalışma ve işletme yöntemleri hakkında bilgi veren TOPDEMİR; heyetin sorularını yanıtladı.

Kazakistan Cumhuriyetinde Organize Sanayi Bölgesi kurulması yönündeki çalışmalarının hazırlık aşamasında olduklarını ifade eden heyet; “Türkiye, Sanayi gelişimi açısından kısa süreçte büyük aşamalar kat etti. Başkent OSB bizim için önemli bir nokta olduğu için incelemelerimizi buradan başlatmak istedik. Türkiye’de ki incelemelerimizin ardından Polonya ve Güney Kore ile de temasa  geçeceğiz.” dedi.

Toplantının ardından bölgemizdeki firmaları ziyaret ederek incelemelerde bulunan heyet, ziyaretlerinden memnun kaldıklarını ifade ederek bölgemizden ayrıldılar.

Sonraki yazılar »