Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


HEDEFLER GERÇEKLEŞİYOR… [31.12.2015]

Güncelleme:31 Aralık 2015

Geçtiğimiz yıllarda  ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan Başkent Organize Sanayi Bölgesi ulaşmayı planladığı iki hedefini daha gerçekleştirdi.

“Geleceğin Sanayi Kenti” sloganı ile yoluna devam eden Başkent Organize Sanayi Bölgesi kalitesine, kalite katmaya devam ediyor.

Başkent Organize Sanayi Bölgemiz; özünde doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan risk analizleri tabanında kurulan; ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve amacı; güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının yönetilmesi, kanunlara ve yönetmeliklere cevap verilmesi olan; OHSAS 18001:2007 ISG Yönetim Sistemi belgelerini de almaya hak kazandı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şadi Türk, belgeleri; Başkan Vekilimiz Sayın Cavat  Kömürcü, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Atakan Yalçınkaya , Denetim Kurulu Üyemiz Sayın Ali Gök, Bölge Müdürümüz Sayın İsmet Üstündağ, Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Sevda Güvenç, Hukuk Danışmanımız Sayın Abidin Şahin ve İdari işler Yöneticimiz Sayın Musa Bostancı’nın aralarında bulunduğu heyetle birlikte, Alberk Qa Belgelendirme firması adına İsmail YÜCEL’ den teslim aldı.

BASAD, ÜYELERİNİ YILBAŞI EĞLENCESİNDE BİR ARAYA GETİRDİ. [26.12.2015]

Güncelleme:26 Aralık 2015

Üyeleri arasında dayanışma ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar gerçekleştiren Başkent Sanayiciler Derneği (BASAD), yıl başında da sanayicileri bir araya getirdi.

BASAD’ın 10.yılına denk gelen yılbaşı kutlaması, 26 Aralık 2015 tarihinde Çalgan Restaurant’ta gerçekleştirildi.

Başkent OSB Başkanı Şadi Türk, Yönetim Kurulu üyeleri   Mehmet Ergin, Ahmet Zeki Topdemir, Atakan Yalçınkaya Hukuk Danışmanı Av. Abidin Şahin, Yönetim Kurulu eski üyelerden DORAGLASS sahibi Burhan Akkoç, BASAD Başkanı Soner Hasçelik BASAD Yönetim Kurulu üyeleri Nalan Benli, Çağlar Çiçek, Mustafa Akkoç, Volkan Dölek, Öncel Mocan ve Yüksel Karadağ, Denetim Kurulu üyeleri Erdinç Fırat ve Tunç Sezgin’in de hazır bulunduğu yılbaşı kutlamasına, kalabalık bir sanayici grubu eşleriyle birlikte katıldı.

BASAD Başkanı Soner Hasçelik, gecenin açılışında yaptığı  konuşmada, Başkent OSB de 150 fabrikanın faaliyete geçtiğini, bölgenin gün geçtikçe büyüyüp geliştiğini anlattı. Hasçelik, Başkent OSB’nin bugün yaklaşık 1 milyar dolar üretim cirosuna sahip olduğunu, önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde 8 milyar dolar üretim cirosu hedeflediklerini söyledi. BASAD’ın tüm faaliyetlerini bu projeksiyona göre devam ettireceklerini ifade eden Soner Hasçelik, gelecekte de çalışmalarını birlik ve beraberlik içinde sürdüreceklerini vurguladı. BASAD’ın yönetimini devraldıktan sonra 16 yeni üye daha kaydettiklerini belirten Hasçelik, bu sayıyı daha da arttırmayı öngördüklerini söyledi.

Başkent OSB Başkanı Şadi Türk de yaptığı konuşmada, üye katılımının arttırılması ve üyeler arasında dayanışmanın önemine değindi. Başkent OSB’yi kurarken, sanayi üretiminin yanısıra katılımcılar arasında işbirliği, sosyal dayanışma ve aidiyet duygusunu geliştirip pekiştirmek için çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumları birlikte planladıklarını anlattı. Türk, buna örnek olarak BASAD, Başkent Yatırım ve Başkent Yapı Kooperatifini gösterdi. Türk, BASAD’ın yıl başında olduğu gibi gerçekleştirdiği organizasyonlarla bir arada bulunmanın önemini vurguladı.

Üyelere altın rozet

Konuşmalardan sonra BASAD’ın kuruluşundan bugüne aidatlarını aksatmadan ödeyen üyelere Başkent OSB Başkanı Şadi Türk ile BASAD Başkanı Soner Hasçelik tarafından altın rozet takıldı.

Bu arada BASAD ın 16 yeni üyesine sertifikaları ve kristal panoları verildi.

KOSGEB DESTEKLERİ TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ. [12.11.2015]

Güncelleme:07 Aralık 2015

Denetim Kurulu Üyemiz Sırrı YETKİN, Bölge Müdürümüz İsmet ÜSTÜNDAĞ ile Bölge Müdür Yardımcımız Sevda GÜVENÇ’in eşlik ettiği toplantıya Bölgemiz Firmaları ve KOSGEB Sincan Şube Müdürü Hacı Murat ELYÜREK ve uzmanlar katıldı. KOSGEB tarafından çağrıya açılan “Kobi Proje Destek Programı” hakkında sunum yapıldı. Firmalardan gelen soruları cevaplayan KOSGEB Müdürü Sn. Elyürek toplantıya katılan her bir firma ile özel olarak ilgilenerek yararlanabilecekleri destekler hakkında bilgiler verdi.

Toplantı sonrasında Eğitim Yöneticimiz Selami BABACAN ile birlikte Anıl Matbaacılık ve SEM Transformatör firmalarına ziyaret gerçekleştiren Elyürek,  firmalara KOSGEB Desteklerinden yararlanmaları için çağrıda bulundu.

Toplantıda yapılan sunuma buradan ulaşabilirsiniz.