Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN ŞADİ TÜRK TV6 EKRANLARINA KONUK OLDU [29.02.2016]

Güncelleme:29 Şubat 2016

Ekonominin ve sektörlerin nabzını tutmak gayesiyle hazırlanan ve TV 6 ekranlarında yayınlanan Sektör Saatinin bu haftaki konuğu Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şadi TÜRK oldu.
Sayın Şadi TÜRK katılmış olduğu programda kendisine yöneltilen sorulara cevaplar verirken, Başkent OSB hakkında merak edilenleri, başarılarını ve gelecek planlarını anlattı. Bunların yanı sıra ülkemizde yer alan OSB’ lerin durumu hakkında yorumlar yaparken Türkiye ve Dünya Ekonomisi hakkında da yöneltilen soruları yanıtladı. “Geleceğin Sanayi Kenti”nin Başkanı Şadi TÜRK, bu idealin gelişim seyrinden de bahsetti.

Mal Alımı İçin İhale İlanı [23.02.2016]

Güncelleme:23 Şubat 2016

İHALE DOSYALARI

Zeyilname

Yapım İşi İçin İhale İlanı [22.02.2016]

Güncelleme:22 Şubat 2016

İHALE DOSYALARI

EXİMBANK’TAN YATIRIMCIYI BİLGİLENDİRME ZİYARETİ. [18.02.2016]

Güncelleme:18 Şubat 2016

Türk Eximbank Ankara Bölge Müdürü Özlem Ertekin, Krediler Müdürü Berna İldoğan ve Krediler Müdürlüğünden Kıdemli Uzman Gizem Alyazıcı Kılıç, Başkent OSB Bölge Müdürlüğü’nde sanayicilere ve işadamlarına Eximbank’ın sağladığı kredilerle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptılar.

18 Şubat Perşembe günü yapılan toplantı başlarken BASAD Başkanı Soner Hasçelik Eximbank yetkililerine teşekkürlerini iletti, Başkent OSB’ni tanıtan kısa bir konuşma yaptı.

Hasçelik’in konuşmasının ardından Türk Eximbank Ankara Bölge Müdürü Özlem Ertekin ile Krediler Müdürü Berna İldoğan ihracata yönelik mal üreten firma sahiplerinin ihracata hazırlık aşamasında finansal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik verdikleri “Reeskont Kredisi”yle ilgili sinevizyon eşliğinde yaptıkları sunumla katılımcıları bilgilendirdiler. Yine ihracata yönelik mal üreten imalatçıların işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanını amaçlayan “İhracata Yönelik İşletme Sermayesi Kredisi”nden ve vadeli ihracat alacaklarını temlik almak suretiyle yapılan kredilendirme işlemi “Sevk Sonrası Reeskont Kredisi” ile ilgili bilgi verdiler. Konuşmacılar sunumda ayrıca küçük ve orta boy işletmelerin faydalandığı “KOBİ-İhracata Hazırlık Kredi”sinden nasıl yararlanabileceklerini de anlattılar.

Yaklaşık bir buçuk saat süren sunumda katılımcı firma yetkilileri Eximbank’dan gelen konuşmacılara sorularını yönelttiler, üreticilerin ihtiyaçları doğrultusunda önerilerde bulundular.

BAŞKENT OSB KÜME TOPLANTILARIYLA KATILIMCILARINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR. [03.02.2016]

Güncelleme:03 Şubat 2016

Başkent OSB Makine ve Malzeme Teknolojileri Kümesi; çalışmalarına, küme katılımcılarının bilgilere daha kolay ulaşmasını sağlamaya ve onlara yol arkadaşlığı etmeye devam ediyor.

Katılımcılara çağa uygun çözümler sunulmasına ve katılımcıların iş geliştirme faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla küme toplantılarına bir yenisi daha eklendi. Daha önceki küme toplantısında planlanmış olan;  İthalat Gözetim ve Denetimleri ve Belgelendirme konularında firmaları bilgilendirmek üzere bir danışmanlık firmasından yetkililerle, katılımcılar bir araya getirildi. Küme faaliyetlerinin amacı ve kapsamı ilk defa katılım gösteren firmalara aktarıldı. Ekonomi Bakanlığı’nın onayına sunmak üzere, MAMTEK kümesi ihtiyaç analizi neticesinde planlanan İhracat Kapasitesini Geliştirme Danışmanlığı projesinin alt başlıkları Pazar Analizi, Ticari İstihbarat ve Müşteri Bulma olarak belirlendi. Konu ile ilgili  teklif veren danışmanlık firmaları incelendi ve sunumlarını yapmak üzere firmalar Başkent Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde hazır bulunan Bölgemiz küme katılımcılarına sunumlarını gerçekleştirerek bilgiler verdi.

MAMTEK Küme çalışmalarına Bölgenin Küme firmalarından yetkililer katılırken, Başkent OSB Eğitim Sorumlusu Selami Babacan ve Dış Ticaret Uzmanı Meliha Yılmaz konuklara ev sahipliği yaptı.