Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ VE MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANLARI VE AKADEMİK PERSONELLERİ BAŞKENT OSB’NE ZİYARETTE BULUNDU.[28.07.2016]

Güncelleme:28 Temmuz 2016

21 Temmuz’ da Başkent OSB Yönetim Kurulu’na gerçekleştirdikleri ziyarette Endüstri ve Makine Mühendisliği son sınıf öğrencileri ve danışman akademisyenleri ile bölgede bulunan firmalarda birer yıllık çalışmalar yapma isteğiyle geldiler. Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ergin ve Ahmet Zeki Topdemir’i ziyaret ettiler. Toplantıya Çankaya Üniversitesi  Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Ferda Can Çetinkaya ve bölümde görev yapan akademisyenler ile Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Sıtkı Kemal İder ve bölümde eğitim veren akademisyenler de katıldı.

Başkent OSB’nin eğitim alanındaki çalışmalara yaklaşım ve tutumundan etkilendiklerini dile getiren akademisyenler, Başkent OSB’nde yer alan firmalarla iş birliği yaparak son sınıf öğrencilerinin bitirme tezlerini hazırlamak üzere firmalarda hiçbir talepleri olmaksızın çalışma yapmak istediklerini söylediler. Ayrıca öğrencilerin yanı sıra alanlarında uzman olan akademisyenlerinde bu çalışmalarda yer alacaklarını dile getirdiler.

Ön görüşmenin ardından Çankaya Üniversitesi Endüstri ve Makine Mühendisliği bölümlerinden akademisyenler bölge de faaliyet gösteren firmaların temsilcileriyle 28 Temmuz’ da  bir araya geldi. Toplantıda, daha önceki yıllarda yaptıkları örnek çalışmalar ile katılımcılar bilgilendirilerek; sunumlar yapıldı ve çalışmalar hakkında detaylı bilgilere yer verildi. Katılımcılar mühendislik alanında eğitim almış olan bu gençlerin yaptıkları çalışmaların firmalarına fayda sağlayacağı görüşünde olduklarını  ve toplantıdan memnun olduklarını dile getirerek bölgeden ayrıldılar.

Başkent OSB Basın Duyurusu

Güncelleme:16 Temmuz 2016

HALKIMIZA DUYURULUR

Herkes gibi Başkent OSB yöneticileri, katılımcıları ve çalışanları da 15-16 Temmuz 2016 gecesi Türkiye’de yaşanan kalkışmaya ibretle ve hayretle tanık olmuştur.

Türkiye Halkı ve Türk İnsanı Cumhuriyeti ilelebet yönetim biçimi olarak seçmiş ve Demokrasiyi içselleştirmiştir. Cumhuriyete, Demokrasiye sahip çıkmak, Hukuk Devletini bütün kurum ve kurallarıyla yaşamak halkımızın vazgeçilmezidir.

Cumhuriyete, Demokrasiye, Hukuk Devletine, Devletimizin, Milletimizin ve Toplumumuzun tüm kazanımlarına hep birlikte sahip çıkan her kesim; vahim olay karşısında tarihi dayanışma göstermiş, görevini yapmış ve yapmaya da devam edecektir.

Hayatını kaybeden Şehitlerimize ve Halkımızın diğer kayıplarına Allah’tan rahmet diliyor; yaralılara ve Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Devletimiz, Halkımız, Kurum ve Kuruluşlarımız geçmişte yaşanmış olaylardan gerekli dersi çıkarmıştır. Yaşanan bu olayın yaralarını en kısa sürede saracak güçtedir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Şadi TÜRK

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı

BAŞKENT OSB MESLEK YÜKSEK OKULU 2016-2017 EĞiTiM ÖĞRETiM YILINDA ÖĞRENCiLERE KAPILARINI AÇIYOR. [05.07.2016]

Güncelleme:05 Temmuz 2016

Başkent OSB MYO öğrencileri Hacettepe Üniversitesi’ne emanet

“Geleceğin Sanayi Kenti” anlayışına uygun olarak eğitime de özel önem veren Başkent Organize Sanayi Bölgesi (Başkent OSB), yıllardır verdiği çaba ve yaptığı yatırımların sonuçlarını almaya başladı.

Başkent OSB’de üniversite de dahil, her kademe eğitim kurumunun bölgede faaliyete geçmesini öngören Başkent OSB’nin yaptırdığı Meslek Yüksek Okulu’nun binası tamamlandı, gerekli iç donanım yapılıyor.

Başkent OSB ile Hacettepe Üniversitesi arasında imzalanan protokol uyarınca, Başkent OSB Meslek Yüksek Okulu 2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrencilere kapılarını açacak. Başkent OSB iç donanımını tamamladığı Meslek Yüksek Okul Binasını Hacettepe Üniversitesi’ne devrediyor.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz dönemlerde Hacettepe Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen ve beraberinde Yardımcıları Prof. Dr. Rahime Meral Nohutçu, Prof. Dr. Kudret Aytemir, Prof. Dr. Cemal Güzel, Danışmanları Prof. Dr. Arbay Özden Çiftçi, Doç. Dr. Ebru Sezer, Genel Sekreter Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Pınar, Makine Mühendisi M. Sabri Üstün’den oluşan kalabalık bir heyet Başkent OSB yönetimini ziyaret etmiş ve daha önce protokol imzaladıkları MYO binasında incelemelerde bulunmuştu.

Polatlı’dan Başkent OSB’ne

Başkent OSB ile Hacettepe Üniversitesi arasında imzalanan protokol uyarınca, Hacettepe Üniversitesi’nin Polatlı’da faaliyette bulunan Meslek Yüksek Okulu’nun yaklaşık 500 öğrencisi 2016-2017 eğitim öğretim yılında Başkent OSB MYO’unda öğrenimlerini sürdürecek.

Öğrencilere Meslek Yüksek Okulu’nda bulunan A,B,C,D,E,F,G bloklarında 11.092 m2 kapalı alanda eğitim olanağı sunulmakta. Okul, eğitim verilmesi amacıyla Hacettepe Üniversitesine Başkent OSB tarafından bedelsiz tahsis edilirken bu tahsisin amacı “Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu ve Yönetmelikleri kapsamında Başkent OSB üyelerinin ortak menfaatini sağlayacak bir eğitim alt yapısının Hacettepe Üniversitesi tarafından sağlanması ve üniversite sanayi işbirliği kapsamında Hacettepe Üniversitesi’nin uygulama sahasında eğitim yapmasına kolaylık sağlamak” olarak ifade edildi.

Hacettepe Üniversitesi ile girişilen ortaklığın sonucunda Başkent OSB bünyesinde bulunan firmaların Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini artırmaları hedeflenirken, elde edilecek bilgi birikimi ve teknolojik altyapının üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesinde, teknopark, teknokent, teknoloji geliştirme bölgesi, teknoloji transfer merkezi vb. yapılanmaların gerçekleştirilmesinde yararlanılması amaçlanıyor. Bunun dışında Hacettepe Üniversitesi, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda laboratuvar, test ve ölçüm merkezi gibi yapılanmaların kurulmasında ve işletilmesinde öncülük edecek, aktif rol üstlenecek, işbirlikleri ve ortaklıkların geliştirmesinde sorumluluk alacak.

Okul, 11.092 m2 alana sahip olup her biri 40 öğrenci kapasiteli 20 adet dersliği bünyesinde barındırıyor. Bunun yanı sıra 12 adet laboratuvar, 6 adet atölye, konferanslara da uygun 100 kişi kapasiteli bir derslik, 350 kişilik yemek salonu, 1000 kişilik kantin ve kapalı teneffüshane, spor salonu, kütüphane, öğrenci kulüp odaları, ilk yardım odası, öğrenci işleri, 17 adet öğretim üyesi ve 10 adet yönetim ve büro odaları da dahil olmak üzere  2016-17 eğitim-öğretim yılına hazır olan tesislerde toplam 1360 öğrenciye eğitim verilebiliyor.