Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


EĞİTİME DESTEK VE YATIRIM BAŞKENT OSB’DEN; DESTEĞE SAHİP ÇIKMAK KATILIMCISINDAN …[16.08.2016]

Güncelleme:16 Ağustos 2016

Başkent OSB Mesleki Eğitim Merkezi’nin gelecek günlerde çalacak ilk ders zili için tüm hazırlıklar tamamlandı. Açılan bölümlerde yaklaşık 50 öğrenci eğitim- öğretime başlayacak. Kadrolarına  MEB tarafından atanan ve görevlerine başlayan öğretmenler de, Başkent OSB Yönetimi de eğitim- öğretim yılının heyecanıyla görevleri başında gün sayıyorlar.

Başkent OSB Mesleki Eğitim Merkezi’nde açılan bölümler sanayinin istihdam açığı bulunan kalifiye personel gereksinimine göre belirlendi. Öncelikli olarak bölge katılımcıları ile yapılan görüşmeler sonucunda ilk yıl İçin Makine teknolojisi – bilgisayarlı makine imalatı işlemleri (cnc) ve Metal Teknolojisi – Kaynakçılık  bölümlerinde eğitim- öğretime başlanacak.

Öğrenciler, haftada bir gün okulda alacakları teorik eğitimlerin yanı sıra haftanın dört günü de fabrikalarda uygulamalı olarak eğitim alacaklar. Bu konuda bilgilendirme yapmak üzere Başkent OSB Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Yalçınkaya, Bölge Müdür Yardımcısı Sevda Güvenç, Eğitim Birimi Sorumlusu Selami Babacan ve okulun Kurucu Müdürü Gencay Kaya’nın da bulunduğu toplantıda , bölgede faaliyet gösteren  çok sayıda  katılımcı ve temsilci yer aldı.

Yapılan çalışmalar, bölümler, işleyiş, haklar, eğitim-öğretimin içeriği gibi pek çok konuda katılımcılara bilgiler verilerek, fabrikalarında kalifiye personel yetiştirmek üzere bu çalışmalarda yer almak isteyen katılımcılardan talepler toplandı.

Yapılan bu eğitim yatırımından memnun olduklarını dile getiren katılımcılar, geleceğin sanayi kenti olma yolunda emin adımlar atan Başkent OSB Yönetiminden memnuniyetlerini dile getirdiler.


BAŞKENT OSB’DEN YENİ BİR ÇIKARMA DAHA… [09.08.2016]

Güncelleme:09 Ağustos 2016

65. Hükümetin Kurulmasının ardından göreve gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’ye, Başkent OSB Yönetim Kurulu üyelerinden nezaket ziyareti…

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk Başkanlığındaki heyette Başkan Vekili Cavat Kömürcü, Üyeler; Mehmet Ergin, Ahmet Zeki Topdemir, Atakan Yalçınkaya , Denetim Kurulu Üyeleri Ali Gök ve Sırrı Yetkin’in yanı sıra Bölge Müdürü İsmet Üstündağ’da yer aldı.

Bakan Özlü’ye Başkent OSB  hakkında bilgileri aktaran Şadi Türk “bakanlığın bizim  bakanlığımız olduğunu hissediyoruz. “ diyerek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sanayi konusundaki düzenleme ve çalışmalarından memnun olduklarını da dile getirdi. Başkan Türk,  Bakan Özlü’yü Başkent Organize Sanayi Bölgesi’ne davet etti. Görüşmeden her iki tarafta memnun olduklarını dile getirerek ayrıldı.