Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


BAŞKENT OSB’ DEN VEFA ÖRNEĞİ

11 Aralık 2009

007

Şadi Türk Başkanlığında, Başkan Vekili Cavat Kömürcü ve Hukuk Danışmanı av. Abidin Şahin’ den oluşan Başkent OSB Heyeti 9 Aralık’ ta öceki dönem Sanayi ve Ticaret Bakanı ve aynı zamanda Başkent OSB Onursal Başkanı Ali Coşkun’ u ofisinde ziyaret etti. Oldukça dostane bir sohbetin yaşandığı toplantıda Ali Coşkun: ‘’…Ziyaretinizden çok memnun oldum. Çünkü; Türk töresinde, kültüründe hatta inanç dünyasında vefa kavramı fevkalade önemlidir. Fakat son yıllarda vefa duygusu bir marka adı olarak kaldı. Beni ziyaret etmeniz vefa duygusun hala sizin içinizde yer aldığını gösteriyor. Diğer memnuniyetlerimin yanı sıra Duygusal olarak çok memnun oldum’’ dedi. Sanayi, iş dünyası, bürokrasinin işleyişi, kamunun sanayiciye ve sanayi kuruluşlarına bakışı ve ekonomi gibi konuların konuşulduğu ziyarette Coşkun, ‘’…Sanayici çile çeken adam durumundan kurtarılmalıdır. Bunun yolu gerek belediye gerekse diğer devlet birimlerinin bürokratik engellerinin öncelikle kaldırılmasından geçer…Şu anda bir çok bölgede sanayici belediyelerden çekmektedir. Destek alacağı yerde engel görmektedir. Bunları tam olarak temizleyemedik’’ şeklinde beyan bildirdi. Başkent OSB Başkanı Şadi Türk beş yıllık süre zarfı boyunca verdiği katkılardan dolayı Coşkun’ a teşekkür etti ve ayrıca Başkent OSB’ nin geldiği noktayı sundu.

ziyaret 011
Coşkun ayrıca ‘’Bugün 100’ ü aşan fabrikalarıyla Başkent OSB, bölgedeki diğer OSB’ ne de örnektir. İmkansızlık içinde imkan doğurdunuz. Tebrik etmek lazım. Hangi hükümet olursa olsun hangi yönetim olursa olsun bir ülkenin gelişmesinde sanayi politikalarını ihmal ederse geleceğini karartmış olur. O bakımdan emeği geçenlere teşekkür ediyorum…Sizin gibi gönüllü hizmet eden insanlar bazen sıkıntılarla karşı karşıya kalırlar. Onları kendinize dert etmeyin’’ dedi.

ziyaret 012