Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


Geleceğe bir adım daha

18 Aralık 2018

 

Eski yıl ile yeni yıl arasında kaldığı için Aralık, hem geçmişe dönüp neler yapıldığının gözden geçirildiği hem de gelecek 365 gün için hayal kurularak hedeflerin konulduğu bir aydır.

Durum böyle olunca neler yaptık diye sorduğumuzda Başkent OSB olarak vereceğimiz cevap sayısının çok olduğunu görüyorum. Bölgemizin temelini atıp, Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber ilk tuğlayı koyduğumuz gün de Aralıktan bir gündü ve hedefimiz ‘’Geleceğin sanayi kenti’’ olmaktı. Aradan geçen her yıl bölgemizi geliştirmek ve alışagelen Organize Sanayi Bölgelerinden farklı kılmak için çalıştık, katılımcılarımız ile daima en iyisini yapmak çabasını sürdürdük ve omuz omuza verdik.

2018 Yılı ülkemizde, sanayimizde ve ekonomimizde pek çok gelişmenin yaşandığı bir yıl oldu. Yerli ve Milli üretime kucak açtığımız, Teknoloji ve AR-GE konusunda atılımlar yaptığımız bu yıl içerisinde ülke olarak sıkıntılı dönemler de yaşadık. Ancak Milletimizin birlik ve beraberliği, sanayicilerimizin üretim için daha çok çalışması ile sıkıntıya karşı azmimizi ortaya koyduk. Unutmayalım ki; üretken ve çalışkan bir toplum, zor zamanları daima atlatabilecek ve geleceğe güvenle bakabilecek güçtedir.

Geride ne bıraktığınız önemlidir! Ben Başkent OSB’nin tarihine baktığımda gurur duyuyorum ve gelecek için daha büyük hedefler koymaktan mutlu oluyorum. Biz 2018 yılında da Başkent OSB olarak; Sanayi ve Teknoloji konusunda, ülkemiz ve ekonomimiz için faydalı olacak ne varsa yapmaya çalıştık. 2019 yılında da daha büyük hedefler ile yolumuza devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemlerde, yerli ve milli üretimin arttığı, yerli teknolojimizin geliştiği ve sanayimizin çarklarının daha hızlı gelişmelerle döndüğü bir Türkiye göreceğimize inancım tam ve sonsuzdur. Zaman Teknoloji tasarlama, geliştirme ve üretme zamanıdır.

2019 Yılının herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, milletimizin birlik ve beraberliğinin daim olduğu, ülkemizin her alanda geliştiği ve kalkındığı bir yıl olmasını temenni ediyorum.

 

Şadi TÜRK

Başkent Organize Sanayi Bölgesi
Yönetim Kurulu Başkanı