Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


Neden Başkent OSB?

25 Aralık 2017

Bölgemiz Ankara sanayisinin cazibe merkezi olma yolunda çok büyük bir mesafe katetti. Bundan sonra da daha büyük adımlar atarak, hedeflerimize doğru emin adımlarla koşmaya devam edeceğiz. Başkent OSB’nin göstermiş olduğu bu yüksek performans, ülkemiz yönetimi, kamu ve Ankara sanayisinin önde gelen kesimleri tarafından taktirle anılıyor.

Azim ve istikrar ile devam ettiğimiz projelerimiz devletin her kademesinde, Üniversitelerde, resmi ve özel kuruluşlarda bölgemizin öne çıkmasını ve taktir kazanmasını sağlamıştır. Başarımızın en önemli nedenlerinden biri de; yıllardır hem devlet hem de özel sektörde gerçekleştirmek istediğimiz projeleri sürekli gündemde tutmak ve takip etmektir. Biliyoruz ki; gündeme getirdiğimiz bu projelerin hepside sanayimizin can damarı.

İşte gerçekleşen projelerimiz…

Yenikent-Temelli karayolu;

Bu yoldan sadece Başkent OSB değil, sanayi çanağında bulunan tüm OSB’ler ve sanayi kuruluşları faydalanabilir. Pek çok açıdan büyük bir kolaylık sağlayacak olan bu önemli yolun OSB’leri birbirine entegre ediyor olması ekonomiye çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Üstelik sadece OSB’lerin yararlanacağı bir yol olmaktan çıkarak, bulunduğu bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek ve hareketlilik kazandıracak bir yoldur. Yakın zamanda göreceğiz ki, Yenikent- Temelli yolu, onbinlece insanın bölgeye yerleşmesine olanak sağlayacak.

Gündemimizde olan ve gurur duyduğumuz bir başka projemiz de ‘’Lojistik Merkezi’’. Çok yakın zamanda hayata geçemesini beklediğimiz bu güzel projemiz ve niceleri bizi Ankara Sanayisi’nin cazibe merkezi haline getirecek.

Bütün bu gelişmeler ve geleceğe yönelik tasarımlar sonrasında, Türkiye’nin ilk entegre güneş paneli üretme tesisinin Başkent OSB’de yapılması kesinlikle tesadüf değildir. Bu zaman kadar yapılan atılımların ve üst üste konan proje taşlarının güzel geri dönüşümüdür.

Yola çıkarken hedefimiz; Cumhuriyetin Başkenti olan Ankarayı, sanayi ve üretimin de başkenti yapmaktı. Hedefimizden şaşmadan yürüdüğümüz bu yolda, sermayemiz vatan sevgimiz, gücümüz alın terimiz ve umudumuz sizin desteklerinizdir.

Bizimle olmaya devam edin.

Şadi TÜRK

Başkent Organize Sanayi Bölgesi
Yönetim Kurulu Başkanı