Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


İkinci yarı başlıyor…

01 Mayıs 2019

 

Mayısı ortaladık. Yılın ilk yarısını neredeyse geride bıraktık. Eminim pek çoğumuz geride bıraktığımız 2018 yılının ülkemize olan etkilerini bu yıl da yaşamaya devam etti. Giden 2018 hepimiz için zordu. Özellikle ikinci yarısı ekonomik anlamda sıkıntılı geçti. Başkent OSB’nin diğer kurumlardan farkı, yaşanan krizlere, sıkıntılara rağmen sanayicimizin yere düşmemesi oldu diyebiliriz. Bu hepimizin işini doğru, dikkatli, özenli yaptığını gösterir. Bölgemizin tüm katılımcılarıyla şunu paylaşmak isterim ki; işinizi doğru yaptığınız, – her şeye ve bütün sıkıntılara rağmen – sanayimize, ülkemize ve bölgemize zeval getirmediğiniz için hepinizden Allah razı olsun!
Şimdi önümüze bakma zamanı! Başkent OSB’nin kendine has tarzı yatırımcıları ile uyum içinde bir yapı sergilemesinin en belirleyici etkenlerinden biridir. Katılımcılarımızla beraber ne olursa olsun, kendimiz için olduğu kadar ülkemiz için de çalışmaya devam ettik. Bundan sonra da tüm zorluklara göğüs gererek daha huzurlu ve umutlu günler için çalışacağımızdan, başarılı olacağımızdan şüphem yoktur.
Yaptığımız her başarılı uğraşıda, karşılaşılan güçlükleri aşmada temel itekleyicimiz, pozitif enerji kaynağımız zorlu yolcuğumuzun felsefesini ve bakış açımızı ifade eden sözdür. Bütün yolların kesiştiği o sihirli söz ‘’ Geleceğin Sanayi Kenti’’ dir.
Öngörülerimiz, planlama ve gerçekleştirmelerimiz, yaptığımız yatırımlar ve sürdürülebilir yolculuğumuz ekseninde, 15. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Kamusal otoritenin denge ve denetimi çerçevesinde özerk ve özgür OSB yaklaşımımız genel kurullarla yakından ilişkilidir. Neredeyse kurulduğu günden beri genel kurul yapan, en yetkili organı genel kurul olan OSB olarak OSB’lerin kurumsallaşmasına önemli katkılarımız oldu, olmaya da devam edecek.
Katılımcılarımızın yoğun ilgisi ile gerçekleşen Genel Kurul’da yine üretim, katılım, sorgulama, hesap verme, ölçülülük, seviye, birlik ve bütünlük yaklaşımı hakimdi. Seçimde oy birliği ile verdiğiniz desteğe, organlara seçilen arkadaşlarımızla birlikte layık olmaya çalışacağız. Katılımcılarımızın güveni, desteği, emeği, beklentisi boşa düşürülmeyecektir. Her bir katılımcımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bilin ki, Başkent OSB benim ve katılımcılarımızın alın teri, göz nuru, göz bebeğidir! Onu gözümüz gibi korumak hepimizin öncelikli işidir. Üretim üssü ve sanayi yapılanması olarak çok daha ileri noktalara taşımakla yükümlüyüz. Yükümlüğün gereği yerine getirilecektir.
Önümüzdeki süreçte ülkemizin ekonomik olarak rahatlaması ve mevcut konumunu çok daha güçlendirmesi temel beklentimizdir. Zaman çok kıymetlidir, dikkatli ve verimli kullanılmalıdır. Anonim sözlerden birinde; ’Zamanı ve sözleri dikkatsizce kullanma, ikisi de geri alınamaz!’’ denilir. Zamanı ve sözü en iyi, en doğru ve en verimli kullandığınız başarı dolu günler dilerim.

 

Şadi TÜRK

Başkent Organize Sanayi Bölgesi
Yönetim Kurulu Başkanı