Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


BAŞKENT YATIRIM A.Ş. 2014 YILI GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ [25.05.2015]

25 Mayıs 2015

Başkent Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ergin, 2012 yılında koydukları hedeflere karlılık bazında ulaştıklarını söyledi. Başkent OSB Başkanı Şadi Türk de Başkent Yatırım A.Ş yönetimine övgüde bulundu ve “Hem ticari faaliyet hem de OSB’ye katkı olarak Yatırım A.Ş. mevcut kadrolarla işini iyi yaptı.” dedi.

26 Mayıs Salı günü Başkent OSB yönetim binasında gerçekleşen Genel Kurulda 30 üye hazır bulundu. Açılışın ardından oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mehmet Ergin’in seçilmesiyle Genel Kurul, Yönetim Kurulunun Faaliyet Raporunun okunması ve müzakeresiyle devam etti. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu okuyan Mehmet Ergin, konuşmasına geçmiş dönemlerdeki faaliyetlerinin bir özetini yaparak başladı. Hizmet destek alanı ve bankalar projesinin amaç ve hedeflerine ulaştığını; tamamına yakınının satıldığını veya kiraya verildiğini söyledi. Mehmet Ergin ayrıca, Başkent OSB katılımcılarından Mefasan Ltd. Şti’nin fabrika binasını yapıp teslim ettiklerini belirtti.

Ergin konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2014 yılında en önemli işimiz cami inşaatı olmuştur. Bildiğiniz gibi caminin kaba inşaatı daha önce yapılmıştı. İkmal inşaatı ihalesi firmamızda kalmıştır. 18 Mart 2014’de başlanan inşaat tamamlanmıştır.” Gerçekleştirmeyi düşündükleri projeleri de üyelere anlatan Mehmet Ergin, OSB’den gördükleri desteğin altını çizerken Başkan Şadi Türk’e,OSB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerine, OSB Bölge Müdürü İsmet Üstündağ, Bölge Müdür Yardımcısı Sevda Güvenç’e ayrıca Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti. Özveriyle çalışan 16 personel ile çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Ergin, Yatırım A.Ş. olarak Kuruluşundan bu yana 2014 yılında en yüksek ciroya ulaştıklarını, 2012 yılında koydukları hedeflere karlılık bazında ulaşmalarının kendilerini memnun ettiğini söyleyerek konuşmasını sonlandırdı. Faaliyet raporunun müzakeresi kısmında söz alan Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, Yatırım A.Ş.’nin iyi bir performans sergilediğini ve bölge yatırımcısının sorunlarını göğüslediğini belirtti. Türk, hem ticari faaliyet hem de OSB’ye katkı olarak Yatırım A.Ş.’nin mevcut kadrolarla işini iyi yaptığını sözlerine ekledi. Genel Kurul, 2014 yılı finansal tablolarının okunması ve tartışılması gündem maddesi ile devam etti. Finansal tablolar ve Yönetim Kurulu Faaliyetleri Genel Kurulda oy birliğiyle ibra edildi. Yeni yönetim kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. Yönetim Kurulu üyeliklerine A grubu hisseleri temsilen Başkent OSB, B grubu hisseleri temsilen Burhan Akkoç ve Mehmet Fatih Sönmez, C grubu hisseleri temsilen Abidin Şahin ve Soner Hasçelik seçildiler.