Acil Yardım :112 - İtfaiye :110 - Telefon arıza :121 - İnternet arıza :444 0 375 - Doğal gaz :(0554) 872 15 63 - Elektrik arıza :(0554) 872 15 56 - Su arıza :(0554) 872 15 66 - Güvenlik :640 13 33


M.E.B BAKAN YARDIMCISI MAHMUT ÖZER BAŞKENT OSB’Yİ ZİYARET ETTİ [07.10.2019]

07 Ekim 2019

Bakan yardımcısı Sn. Mahmut Özer yerinde incelemelerde bulunmak için, Başkent Organize Sanayi Bölgesini ve bölgedeki mesleki ve teknik eğitim kurumlarını ziyaret etti.

Başkent OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni yapılan pansiyon binası ve Mesleki Eğitim Merkezini gezerek yerine incelemelerde bulunan Sn. Mahmut Özer’e; Mesleki ve Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Ankara Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Müdür Yrd. Bedri Ekşi, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem SOLMAZ ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel eşlik etti.  Ziyarette okullarda bulunan öğrencilerle sohbet eden Mahmut özer, onların eğitim kurumları ile ilgili düşüncelerini, öneri ve isteklerini de dinledi.

Bakan Yardımcısı Özer, ziyaretin ardından düzenlenen toplantıda, Türkiye´de mesleki ve teknik eğitimin mevcut durumu, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimde yapılan düzenlemeler ve başlatılan yeni projeler hakkında bilgiler verdi. Ana gündemin eğitim, istihdam, üretim ilişkisinin güçlendirilmesi ve mevcut OSB mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sayılarının artırılmasının olduğu toplantıda, 2023 Vizyon Belgesi kapsamında mezunlara istihdamda öncelik verilmesi, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının mesleki ve teknik eğitim kurumlarına sağladığı katkılara destek olunması ve patent düşüncesinin yaygınlaştırılması da görüşülen konular arasındaydı.

 

Başkent OSB hakkında genel bilgileri paylaşırken, bölge olarak eğitime ne kadar önem verdiklerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, mesleki eğitimin son dönemde öneminin anlaşıldığını ancak Başkent OSB’nin bunu çok önceden fark ederek eğitim kurumları oluşturduğunu belirtti. Başkent OSB’nin Üniversite &Sanayi İşbirliği anlamında da öncü OSB’lerden biri olduğunu ifade ederken, bütün bu güzel projeleri sanayicinin kendi parası ve emeğiyle gerçekleştirdiklerini anlattı

????????????????????????????????????